Polonia Bytom powoli wraca na piłkarskie salony. Niebiesko-Czerwoni po raz drugi pokonali w meczu barażowym Wartę Poznań i zapewnili sobie awans do II ligi. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu utrzymanie w III lidze opolsko-śląskiej zapewnił sobie Grunwald Ruda Śląska.

Piłkarze Polonii nie pozostawili złudzeń. Bytomianie dwukrotnie pokonali w barażu Wartę i zdobyli przepustkę do II ligi. Mecz rewanżowy na stadionie przy ul. Olimpijskiej doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. W 24. minucie Kamil Mańkowski został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Jacek Broniewicz.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Damian Michalik, ale jego uderzenie z dystansu sparował na rzut rożny Bartosz Pawłowski. Drużyna z Poznania ograniczała się głównie w pierwszej połowie do defensywy, rzadko goszcząc pod polem karnym śląskiego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry zbytnio się nie zmienił. Inicjatywa nadal należała do Niebiesko-Czerwonych. W 51. minucie Marcin Lachowski stanął w oko w oko z Pawłowski, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. Warta starała się odrobić straty, ale miała zbyt mało atutów z przodu, żeby odwrócić losy tej potyczki. W dodatku przyjezdni kończyli grę w dziesiątkę, ponieważ w 89. minucie wyleciał z boiska za faul taktyczny Filip Brzostowski.

Z awansu Polonistów cieszą się również kibice Grunwaldu Ruda Śląska. Halembianie w przyszłym sezonie nadal będą występować w III lidze opolsko-śląskiej.

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:0 (1:0)

1:0 - Broniewicz (25`)

Czerwona kartka: Brzostowski (89`)