Polonia Bytom nadal liczy się w walce o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. W meczu 28. kolejki podopieczni Dariusza Fornalaka po heroicznym boju pokonali na wyjeździe Kolejarza Stróże 3:2. Gola na wagę cennych trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Przemysław Trytko.

Po 15 minutach gry bytomianie przegrywali w Stróżach już 0:2! Sygnał do odrabiania strat dał w 29. minucie Jean Paulista, który wpadł z piłką w pole karne i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Dominika Sobańskiego tuż przy samym słupku. Wyrównał na początku drugiej odsłony Martin Baran po dobrze rozegranym kornerze.

Czym bliżej było końca potyczki, tym bardziej nerwowo robiło się pod bramką Kolejarza. Niestety graczom Polonii brakowało początkowo precyzji. W 88. minucie Trytko posłał futbolówkę minimalnie obok słupka, a chwilę później jego wyczyn skopiował Kamil Białkowski.

Kiedy niektórzy kibice opuszczali już stadion szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych. Strzał Paulisty po pośrednim rzucie wolnym został zablokowany, jednak dobitka Trytki okazała się skuteczna.

Polonia po 28. kolejkach z 28 punktami na koncie zajmuje 16 miejsce w tabeli. Do bezpiecznej strefy traci 5 oczek.

Kolejarz Stróże - Polonia Bytom 2-3 (2-1)

1-0 Gajtkowski, 3 min.

2-0 Kowalczyk, 15 min.

2-1 Paulista, 29 min.

2-2 Baran, 55 min.

2-3 Trytko, 90 + 4 min.