Mimo prowadzenia gości, tym razem drużyna Szombierek Bytom nie pozwoliła sobie na utratę cennych punktów i odniosła zasłużone zwycięstwo, dzięki czemu zbliżyła się ponownie do lidera rozgrywek - zespołu Górnika Wesoła.

W sobotę 5 maja Zieloni pokonali u siebie zespół LKS Kamienica Polska 3:1, odnosząc tym samym już piętnaste zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi sezonu 2011/2012. Mimo wygranej, to goście od 49. minuty spotkania prowadzili w Szombierkach 1:0. Umiejętności i ambicja naszych zawodników pozwoliła jednak nie tylko na odrobienie strat, ale również na objęcie prowadzenia w meczu. W 78. minucie spotkania najpierw Marek Kubisz doprowadził do remisu, zaś tuż przed końcem meczu dwie bramki dołożyli Sebastian Pączko i Daniel Ryś, dzięki czemu Zieloni zwyciężyli zasłużenie 3:1.

Po 24 kolejkach Szombierki Bytom zajmują 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 48 punktów i bilans bramkowy 55:33. Do lidera - zespołu Górnika Wesoła - nasz zespół traci już tylko 6 punktów.

Kolejnym rywalem Zielonych będzie 19 maja o 17.00 na stadionie miejskim przy Frycza-Modrzewskiego zespół Górnika 09 Mysłowice.

źródło: UM BYTOM