Po dobrym występie przeciwko GKS Tychy, bytomscy kibice liczyli na pierwsze zwycięstwo. Niestety rozegrany 8 września na stadionie przy Olimpijskiej mecz z Miedzią Legnica zakończył się porażką Polonii Bytom 1:3.

Pierwszą bramkę dla zespołu z Dolnego Śląska zdobył w 17. minucie meczu Marcin Nowacki. 7 minut później wynik spotkania na 2:0 podwyższył Wojciech Łobodziński. Wciąż atakujący goście z Legnicy w 35. Minucie zdobyli jeszcze jedną bramkę, której strzelcem był Adrian Łuszkiewicz. W drugiej połowie spotkania zawodnicy Miedzi ograniczyli się do kontrolowania korzystnego wyniku, natomiast niebiesko-czerwoni w tej części zagrali znacznie lepiej, a kolejne akcje konstruowane przez nasz zespół wreszcie zaczęły stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Zawodziła skuteczność i żaden z naszych zawodników nie potrafił skutecznie wykończyć natrafiających się okazji do strzelenia bramki. Ta sztuka udała się bytomianom dopiero w 83. minucie spotkania. Honorową bramkę dla Polonii zdobył Piotr Kulpaka, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1 dla zespołu Miedzi Legnica. Dzisiejsza porażka Polonistów oznacza, że nadal z jednym punktem nasz zespół będzie zamykać tabelę I ligi. Szansę na poprawę tej pozycji bytomianie będą mieli w kolejnym, wyjazdowym spotkaniu z Okocimskim Brzesko, które odbędzie się 15 września.