Szczypiorniści Grunwaldu Ruda Śląska pokonali w derbowej potyczce UKS MOSM Bytom 35-31.

Nie zawiedli się, Ci którzy przyszli na drugoligowy mecz piłki ręcznej UKS MOSM Bytom – Grunwald Ruda Śląska. Przed tym meczem wyżej notowani w tabeli byli rudzianie, ale nad rywalami mieli tylko punkt przewagi. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Raz to gospodarze, raz goście prowadzili, jednak końcówka należała do rudzian, którzy do szatni schodzili w lepszych humorach.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Mecz był wyrównany, ale w ostatnich dziesięciu minutach rudzianie wypracowali sobie pięciobramkową przewagę, której nie dali już sobie odebrać. Ostatecznie wygrali 35:31.

Grunwald w tabeli drugiej ligi zajmuje piąte miejsce. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na koncie dwanaście punktów. Ekipa z Bytomia jest siódma.