Polonia Bytom przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-3 w meczu 21. kolejki 1. Ligi. Bramki dla gospodarzy zdobywali Jozef Certik, Piotr Giel i Maciej Górski. Niebiesko-Czerwoni kończyli mecz w dziewiątkę.

Po zwycięstwie 2-1 z Flotą Świnoujście Poloniści wyjeżdżali do Nowego Sącza w pozytywnych nastrojach. Niestety gra bytomian w sobotnim meczu dalece odbiegała od tej prezentowanej podczas spotkania przy Olimpijskiej.

Niebiesko-Czerwoni walczyli jak równy z równym do 45 minuty pierwszej połowy. Wtedy to „bramkę do szatni”, po fenomenalnym uderzeniu, zdobył dla Sandecji Jozef Certik. Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Polonii. Już w 51. minucie podanie od  Tuszyńskiego na gola zamienił Piotr Giel. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił, po zespołowej akcji, Maciej Górski, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Mikę.

W 73. minucie spotkania Polonia zdobyła bramkę, nie została ona jednak uznana, bo nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Niebiesko-Czerwoni dzisiejszy mecz kończyli w dziewiątkę. Najpierw w 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Daniel Pietrycha, a w końcówce meczu w ślady kolegi z drużyny poszedł Jacek Broniewicz i również opuścił boisko.

Podopieczni Jacka Trzeciaka po 19 spotkaniach z dorobkiem 7 punktów zamykają tabelę 1. Ligi. Kolejny mecz Polonii już 7 kwietnia o godzinie 12.15 przy Olimpijskiej 2.