Piłkarze Szombierek Bytom potwierdzili, że są głównym kandydatem do awansu. W sobotę pokonali u siebie Unię Ząbkowice 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Gola dla miejscowych zdobył w 21. minucie niezawodny Marek Kubisz. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Kamil Thiel, a wynik pojedynku ustalił w 39. minucie Sebastian Pączko.

Prowadzenie 3:0 wyraźnie uspokoiło grę naszego zespołu. W drugiej części pojedynku mimo kilku dogodnych sytuacji dla Zielonych, wynik meczu nie uległ już zmianie. Podopieczni Krzysztofa Górecko zasłużenie zwyciężyli, utrzymując tym samym fotel lidera IV ligi.

Po 16 meczach nasi mają na koncie 33 punkty i bilans bramkowy 26:12. Kolejnym rywalem Szombierek będzie zespół Zielonych Żarki. Początek spotkania na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego w sobotę (20 kwietnia) o 17.00.