Dla hokeistów Polonii Bytom sezon hokejowy już się zakończył. Niebiesko-Czerwoni przegrali w ostatniej kolejce z Orlikiem Opole i zakończyli rozgrywki na przedostatnim miejscu w tabeli, które nie jest premiowane grą w fazie play-off.

Ostatni sezon nie był udany dla hokeistów Polonii Bytom. Niebiesko-Czerwoni z powodu remontu dachu lodowiska długo błąkali się po obcych taflach i przegrywali mecz za meczem. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej bytomianie przegrali na wyjeździe 3:6 z Orlikiem Opole. Już po 29 minutach gry opolanie prowadzili 5:1, skrzętnie wykorzystując błędy defensywy rywala.

W drugiej tercji kibice zobaczyli aż 7 goli, z czego aż pięć zdobyli gospodarze. Dla przyjezdnych trafiali: Sebastian Kłaczyński, Błażej Salamon oraz Marcin Słodczyk.

Ostatecznie Polonia z dorobkiem 32 punktów zajęła przedostatnie miejsce w Hokej Lidze. W całym sezonie śląska drużyna wygrała zaledwie 10 spotkań i straciła rekorodową ilość 283 goli. Najskuteczniejszym graczem śląskiej drużyny był Błażej Salomon, który zapisał na swoim koncie 13 bramek oraz 32 asysty.