Koszykarze Polonii Bytom nie rezygnują z walki o awans do I ligi. W sobotę podopieczni Radosława Kucińskiego pokonali przed własną publicznością Muszkieterów z Nowej Soli 80:59. Jednym z ojców chrzestnych zwycięstwa był Emil Podkowiński.

Kolejne powody do zadowolenia mają kibice koszykarskiej Polonii. Bytomianie w meczu 3. kolejki wygrali na własnym parkiecie z drużyną Muszkieterowie Nowa Sól i nadal liczą się w walce o awans szczebel wyżej.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy po 20 minutach gry prowadzili różnicą czterech punktów. Niebiesko-Czerwoni mieli sporo problemów z powstrzymaniem duetu Marcin Chodkiewicz – Jakub Der.

Po przerwie podopieczni Radosława Kucińskiego rozegrali najlepszą trzecią kwartę w tym sezonie. Poloniści byli skutecznie w ataku, pod tablicami szalał Emil Podkowiński, który w całym meczu zaliczył double-double (za 19 punktów, 13 zbiórek). Tę partię gospodarze wygrali aż 26:8.

Wypracowanej przewagi drużyna z Górnego Śląska nie oddała już do końcowej syreny, wygrywając całe zawody 80:59.