Koszykarze Polonii wygrali drugi mecz z rzędu w grupie mocniejsze II ligi i nadal liczą się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Tym razem bytomianie pokonali na wyjeździe Biofarm Basket Suchy Las 82:72. Do zwycięstwa poprowadził drużynę duet Michał Nikiel – Marcin Ecka.

Kolejny dobre zawody w koszykarskiej II lidze rozegrali Niebiesko-Czerwoni. Poloniści zmierzyli się w Suchym Lesie z miejscowym Biofarmem, który po pierwszej kwarcie i dzięki dobrej grze w ofensywie prowadził 26:20.

Bytomianie w drugiej odsłonie podkręcili tempo, zaczęli grać agresywniej w defensywie i lepiej pod tablicami. Gospodarze mieli ogromne problemy z zatrzymaniem Michała Nikiela, który zaczął trafiać kosz za koszem, a całe zawody zakończył z dorobkiem 17 punktów i 13 zbiórek.

W trzeciej kwarcie mecz się wyrównał, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. O wyniku zdecydowała końcówka 4 kwarty. Zawodników Biofarmu dopadła strzelecka niemoc z czego skrzętnie skorzystali przyjezdni. Motorem napędowym poczynań ofensywnych Polonii był w tej części gry Marcin Ecka. Doświadczony rozgrywający zaliczył w całym meczu 12 asyst, w tym kilka kluczowych dla losów spotkania. W całym spotkaniu zdobył 18 oczek.