W pełni sezonu są drużyny Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Reprezentująca nasz region Silesia Rebels zanotowała na starcie jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Po bardzo udanym początku i zwycięstwie w pierwszym meczu, w dwóch kolejnych futboliści Silesii Rebels musieli uznać wyższość rywali. W ostatniej potyczce przegrali z Seahawks Gdynia aż 0:49.

Od początku meczu zarysowała się przewaga gości, którzy po dwóch kwartach prowadzili 28:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal lepszą ekipę byli przyjezdni, którzy całe zawody zakończyli bez straty punktu.

Silesia po trzech rozegranych spotkaniach zajmuje w tabeli czwarte miejsce, w sześciodrużynowej stawce. Celem naszej ekipy jest zakwalifikowanie się do fazy play-off. Gdyby w tym momencie kończył się sezon zasadniczy Silesia zagrałaby w rozgrywkach posezonowych. Wszystko może się już jednak zmienić w niedzielę. Ślązacy zagrają w Katowicach z Warsaw Eagles – jedyna niepokonaną jeszcze w tym sezonie drużyną.

Początek meczu o godzinie 14:00.