Po sześciu z rzędu zwycięstwach porażki doznały siatkarki trzecioligowego KPKS-u Halemba. Rudzianki, które do meczu w Krzanowicach przystępowały jako lider rozgrywek w pojedynku z ligowym średniakiem ugrały tylko jednego seta.

W pierwszej partii do 22 po wyrównanej walce wygrały gospodynie. Podobnie wyglądał drugi set, tyle, że tym razem górą były rudzianki, które tą część meczu wygrały 27:25. W dwóch kolejnych partiach górą zdecydowanie były gospodynie – wygrały je odpowiednio do 10 i 19, a cały mecz 3:1. KPKS po tej porażce spadł na drugie miejsce w tabeli trzeciej ligi. Po dziewięciu meczach ma 22 punkty na koncie i jeden punkt straty do lidera – BKS Bielsko-Biała. W weekend KPKS zagra z najsłabszą w trzeciej lidze ekipą z Wilkowic.