Bardzo dobry mecz na trzecioligowym froncie rozegrali koszykarze Pogoni. Rudzianie gładko pokonali na wyjeździe Akademików z Raciborza.

Imponują w ostatnich tygodniach formą koszykarze Pogoni. Rudzianie odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu, ostatni raz przegrywając w połowie października w Cieszynie. Tym razem wygrali w Raciborzu z miejscowymi Akademikami aż 111:60.

Rudzianie w każdej kwarcie byli drużyną zdecydowanie lepsza, już do przerwy prowadząc 58:30. Po przerwie obraz gry wyglądał identycznie.

Pogoń w grupie pierwszej trzeciej ligi zajmuje drugie miejsce. Ma piętnaście punktów zgromadzonych w ośmiu meczach i pewny awans do dalszych gier. W sobotę, w przedostatnim meczu tej fazy zagra w Katowicach.