Kolejny mecz w walce o druga ligę wygrała Pogoń Ruda Śląska. Tym razem rudzianie pokonali na wyjeździe akademików z Katowic.

Pewne zwycięstwo w Katowicach odnieśli koszykarze Pogoni Ruda Śląska. Dla ekipy z Nowego Bytomia było to już siódme zwycięstwo z rzędu, a ostatniej porażki doznali dwa miesiące temu. Mecz w Katowicach miał dość wyrównany przebieg przed przerwą. Gospodarze w drugiej kwarcie byli minimalnie lepsi i na przerwę schodzili z wynikiem 38:37.

W drugiej połowie górowali rudzianie, zwłaszcza w ostatniej kwarcie wypracowując sobie wyraźną przewagę. Pogoń cały mecz wygrała 81:64 i jej passa trwa nadal.

W tabeli grupy pierwszej trzeciej ligi zajmuje drugie miejsce. Ma zapewniony awans do dalszych gier, a w ostatnim meczu tej fazy rozgrywek w sobotę podejmie akademików z Gliwic.