Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi zanotowała Pogoń Ruda Śląska. Zdecydowanym faworytem w meczu trzeciej ligi z rezerwami GTK Gliwice byli koszykarze Pogoni Ruda Śląska. I chociaż rudzianie zdobyli kolejne dwa punkty, to tym razem nie zachwycili.

Wygrali na własnym terenie zaledwie 76:71, a o wygranej przesądziły ostatnie minuty meczu. Po pierwszej połowie górą byli gliwiczanie, którzy prowadzili po dwóch kwartach 33:29. Również w trzeciej ćwiartce gliwiczanie byli lepsi. Rudzianie zabrali się do roboty w ostatnich minutach. Odrobili straty i wyszli jeszcze na prowadzenie. Czwarta kwartę Pogon wygrała 31:19. W tabeli obecnie Pogoń zajmuje trzecie miejsce. Do drugiej pozycji, promującej awansem do kolejnej fazy traci jedno oczko. A do zakończenia drugiego etapu rozgrywek pozostały jeszcze tylko trzy mecze. W najbliższy weekend Pogoń zagra w Czeladzi.