Kolejne mecze sparingowe mają za sobą rudzkie zespoły. Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Slavii Ruda Śląska z Orłem Nakło Śląskie. Na doskonale przygotowanej murawie w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu prowadzenie objęli goście, ale jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Romana Cegiełki doprowadzili do wyrównania.

Zwłaszcza pierwsza połowa tego spotkania mogła się podobać. Grunwald natomiast przegrał z Unią Bieruń Stary 1:3. Do przerwy goście prowadzili 1:0, w drugiej połowie przewagę jeszcze powiększyli. Wawel Wirek przegrał natomiast z Gwarkiem Zabrze na wyjeździe 5:3. Trzy dni wcześniej rudzianie z ligi okręgowej ulegli natomiast juniorom starszym Ruchu Chorzów 2:1, a honorowe trafienie dla naszej ekipy zaliczył Łukasz Lein.
W klimat słabych wyników wpisali się także kochłowiczanie. W sobotę przegrali ze Spójnią Landek 5:0, a trzy dni wcześniej ulegli MKS Lędziny 3:4.