Dwie drużyny myślące po cichu o awansie do trzeciej ligi zmierzyły się w meczu sparingowym w Rudzie Śląskiej. Slavia ostatecznie przegrała z Nadwiślanem Góra 0:1, jedyna bramkę tracąc w drugiej połowie po rzucie rożnym. Trener Roman Cegiełka w tym meczu testował między innymi Dominika Goczoła i Szymona Piechę. W meczu z udziałem innego rudzkiego czwartoligowca Grunwald zremisował z LZS-em Piotrówka 2:2.

Rudzianie pomimo, że przegrywali 0:1 do przerwy zdołali zremisować 2:2, a jedną z bramek zdobył Mateusz Dreszer. Urania natomiast pokonała Sokół Orzech 3:0, a łupem bramkowym podzieliło się trzech zawodników: Damian Baron, Artur Kornas i Musiał. Wawel Wirek pokonał zaś Gazobudowę Zabrze 3:2, a bramki dla rudzian zdobywali między innymi Adrian Mol i Grzegorz Kałużny. W Bytomiu, Szombierki zremisowały z Sołą Oświęcim – liderem czwartej ligi małopolskiej 2:2. Sebastian Pączko i Adam Dzido zdobywali bramki dla zielonych