Maciej Kuśnierz brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Łucznictwie. Dzięki trzeciemu miejscu, które trenujący w rudzkim UKS „Grot” sportowiec wywalczył w ostatni weekend w Dąbrowie Tarnowskiej, będzie on członkiem polskiej kadry juniorów w Halowych Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów.

Równo tydzień po Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Dąbrowa Tarnowska gościła zawodników ubiegających się o tytuły Halowych Mistrzów Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie na rok 2013. Do zawodów zgłoszono ok. 200 zawodniczek i zawodników, wśród których nie zabrakło również reprezentantów rudzkiego UKS „Grot” - Agaty Wylężek, Adama Ścibskiego (kategoria: łuk klasyczny) oraz Maćka Kuśnierza (kategoria: łuk bloczkowy).

W pierwszy dzień zawodów przeprowadzono strzelania kwalifikacyjne, na które składały się dwie kolejno po sobie odbyte rundy na odległości 18 m. Rudzcy zawodnicy udanie przebrnęli przez eliminacje. Co więcej para „klasyków” w znaczący sposób poprawiła swoje rekordy życiowe. Na szczególny podziw zasługuje rezultat osiągnięty przez Agatę, która w pierwszej rundzie poprawiła swój rekord o kilka punktów, by w drugiej rundzie wynik ten jeszcze poprawić.  Maciej Kuśnierz startujący w kategorii „łuk bloczkowy junior” został sklasyfikowany na bardzo wysokiej, trzeciej pozycji dającej mu pewny awans do finału.

W finałowych pojedynkach indywidualnych wszyscy reprezentanci UKS „Grot” utrzymali wysoką dyspozycję. W końcowej klasyfikacji zawodów Adam uplasował się na znaczącym 8 miejscu, natomiast Agata ukończyła mistrzostwa na 13 pozycji. Maciek Kuśnierz osiągnął największy sukces w swej krótkiej karierze łuczniczej, zdobywając brązowy medal w kategorii junior „łuk bloczkowy”. Rezultat, który osiągnął, znalazł swoje odzwierciedlenie w powołaniu go do kadry Polski Juniorów na zbliżające się Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów, które odbędą się w Rzeszowie na przełomie lutego i marca.