Cztery medale - trzy brązowe i jeden złoty – przywieźli zawodnicy ZKS „Slavia” Ruda Śląska z Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, rozegranych w dniach 4 -5 maja w Komornikach.

W zawodach startowało w nich 100 zawodników, Rudę Śląską reprezentowało 10 zawodników, w tym 6 juniorów. Jak zwykle niezawodny okazał się Adrian Hajduk, który wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 55 kg już po raz szósty z rzędu, co czyni w chwili obecnej jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w kraju.

Pierwszy z medali brązowych wywalczył w kategorii do 55 kg Grzegorz Łabus, w pojedynku z klubowym kolegą Dominikiem Frąckowiakiem. Kolejnym medalistą był rywalizujący w kategorii do 74 kg Robert Strzałka. Trzeci brązowy krążek wywalczył w kategorii do 96 kg Kamil Wojciechowski.

W klasyfikacji klubowej „Slavia” uplasowała się na trzecim miejscu.

Inny zawodnik ZKS "Slavia", Bartosz Szałowski, reprezentował barwy naszego kraju w Międzynarodowym Turnieju Katetów w zapasach w stylu wolnym. Zajął drugie miejsce w kategorii do 46 kg. Zawody były kolejnym sprawdzianem reprezentacji Polski  przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które odbędą się w czerwcu w Czarnogórze.