Stadion Śląski wraca do gry, już wkrótce zagoszczą tutaj sportowcy a kibice będą mogli przeżywać wielkie emocje. Modernizacja trwała dobre kilka lat a jej koszt wyniósł ponad 650 mln złotych, ale nikt nie ma wątpliwości, że było warto.

 

Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa podpisał z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki list intencyjny w sprawie organizacji na Śląskim największych i najbardziej prestiżowych imprez sportowych. Władze miasta nie ukrywają, że takiego stadionu brakowało w Polsce od dawna, a sama inwestycja została ukończona w najlepszym momencie. 

Obiekt chwalą sami sportowcy, jego klasę doceniają medaliści ostatnich Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Londynie. Na 1 października zaplanowano dzień otwarty Stadionu Śląskiego, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji sportowych oraz muzycznych dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą chorzowskiego giganta. Nie można jednak zapominać, że popularny Kocioł Czarownic to prawdziwa mekka Polskiego i Śląskiego futbolu. To tutaj biało-czerwoni odnieśli historyczne zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim, 1 października historia zatoczy koło.

Zawody sportowe, piłkarskie mecze, w końcu wielkie eventy i koncerty, Stadion Śląski ponownie będzie tętnił życiem.

 

 

Media

KOMENTARZE