"Lokalni bohaterowie" to wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz współpracy Muzeum Śląskie w Katowicach. Jest podsumowaniem całorocznego przedsięwzięcia "Śląskie tu działamy", "Śląskie tu rozmawiamy".

 

To wydarzenia przedstawia historię o ludziach, którzy działają na Śląsku i dla Śląska. Na scenie o swoim życiu opowiedział jeden z bohaterów przedsięwzięcia Artur Szaflik.

Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Owsiak, który motywował do działań nie tylko lokalnych. Pasja pomagania i przekraczania granic jest jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu.

Na scenie pojawił się również zespół Trio, który działa i zaraża swoją pasją oraz miłością do muzyki. Zespół na scenie wielokrotnie podkreślał, że w pojedynkę działa się trudniej niż w raz z innymi.

Spośród wielu zgromadzonych ludzi zostało wybranych kilkunastu najaktywniejszych lokalnych bohaterów m.in. Rudzianin. Sala muzeum była wypełniona po brzegi, ale nikt po tym spotkaniu nie mia wątpliwości, że było warto tam być i wysłuchać tych wszystkich pięknych historii o życiu i pomaganiu.

 

Media

KOMENTARZE