Liga Kobiet Nieobojętnych, prężnie działające bytomskie stowarzyszenie, po raz kolejny przyznała tytuł Bytomianki i Bytomianina Roku wyróżniając dwoje bytomian, którzy swoją aktywnością i pasją zarażają innych. 

Propagatorka biegania, prezeska zarządu Miechowickiej Grupy Biegowej Beata Adamczyk-Nowak decyzją Kapituły została uhonorowana tytułem i statuetką Bytomianki Roku 2015. Z kolei największy w Bytomiu entuzjasta i miłośnik jednośladów – Roman Badura - otrzymał tytuł Bytominina Roku 2015. 

Przyglądając się sylwetkom dzisiejszych laureatów tytułów Bytomianki i Bytomianina Roku 2015 można z pewnością powiedzieć, że łączy ich wiele – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas uroczystej gali. Oboje są aktywni zarówno na polu zawodowym, sportowym jak i społecznym, oboje w sporcie znajdują radość i drogę do sukcesu, oboje mają to ogromne szczęście, że własną pasję przekuli w działalność społeczną, do której zarażają kolejnych mieszkańców Bytomia - dodał prezydent. 

Przybliżmy sylwetki laureatów. Beata Adamczyk-Nowak swoją pasją do biegania zaraziła najpierw swojego męża i dzieci, a teraz zaraz innych współorganizując imprezy biegowe w naszym mieście: Bieg Świetlika, Bieg Niepodległości oraz Mistrzostwa Miechowickiej Grupy Biegowej. Wraz z Miechowicką Grupą Biegową zaangażowana jest w akcję Honorowy Dawca Energii FORTUM, dzięki której m.in. nasze miasto może uzyskać pomoc finansową na rzecz Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. 

Roman Badura, który w każdy ostatni piątek miesiąca organizuje Bytomską Masę Krytyczną nie tylko popularyzuje jazdę na rowerze wśród bytomian, ale sam bierze udział w profesjonalnych wyścigach kolarskich. Sam intensywnie trenuje i zachęca do tego innych. Wspiera wszystkie inicjatywy społeczne i sportowe w Bytomiu. Roman Badura stara się, aby miasto stawało się coraz bardziej przyjazne dla tych, którzy wybierają rower. 

Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni odebrali statuetki, odbyła się w piątek /15 kwietnia/ w Operze Śląskiej. Towarzyszył jej występ bytomskiej młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu pod dyrekcją Artura Kulki.
 
Tradycja przyznawania wyróżnień przez Ligę Kobiet Nieobojętnych zapoczątkowana została w 2005 roku. W tym czasie wyróżniono wiele aktywnych artystek, społeczników i kobiet pełnych pasji.

 Więcej w serwisie Informacyjnym Wydarzenia.

Media

KOMENTARZE