Szybsze zapadanie zmroku, na drogach jest mokro i ślisko. Rudzcy funkcjonariusze przy współpracy z policjantami oddziałów prewencji w Katowicach prowadzili akcje poszukiwawczą zaginionego mężczyzny, który od dłuższego czasu nie powracał do domu. Prowadzona akcja zakończyła się sukcesem dopiero nad ranem.

 

W Polsce każdego roku dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Często można ich uniknąć, szczególnie tych, do których dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Piesi bowiem często mylą dwa pojęcia: widzieć i być widocznym. To, że poruszająca się chodnikiem lub poboczem osoba widzi nadjeżdżający samochód, wcale nie oznacza, że kierowca widzi pieszego.

Po zmierzchu kierowca zauważy pieszego niewyposażanego w element odblaskowy dopiero z odległości ok. 40 metrów. Osoba używająca odblasków, staje się widoczna dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów.

Warto dodać, że jesień, w porównaniu do innych por roku, jest niebezpieczna nie tylko dla pieszych, a również dla innych uczestników ruchu drogowego: rowerzystów oraz kierujących samochodami i motocyklami.

 

Media

KOMENTARZE