122 letni budynek Liceum Ogólnokształcącego, oryginalny bruk i platany pamiętające czasy międzywojenne. Klimat tej zielonej alei stoi pod znakiem zapytania.

 

Nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy i wielu obrońców zieleni połączyło swe siły za pośrednictwem mediów społecznościowych by sprawę wycinki drzew wyjaśnić. Zwłaszcza, że drzewa te są światkami prawie wieku historii tego miejsca. Czy platany podzielą los drzew z ulicy Porębskiej w tej samej dzielnicy, gdzie mieszkańcy w porę nie zareagowali i zaskoczeni są decyzją o wycince.

Czy można było drzewa uratować tego się już nie dowiemy. Jednak mieszkańcy osiedla przy alei platanów nie zamierzają czekać z założonymi rękoma na przebieg wypadków.

W tej chwili liczy się więc czas reakcji, rudzianie chcą mieć wpływ na decyzję w sprawie platanów a do tego niezbędna jest rzetelna informacja.

Sympatyków i obrońców zieleni w Rudzie Śląskiej nie brakuje. Skąd więc decyzja o wycince cennych okazów? Ruda Śląska jest miastem przemysłowym może właśnie dlatego dbałość o każdy skrawek zieleni jest w nas dobrze zakorzeniona.

Po wstępnych oględzinach dendrologa już wiadomo, że przynajmniej część drzew uda się uratować. Decyzje zapadną po dokładnej ekspertyzie w okolicach końca listopada.

 

Media

KOMENTARZE