Weekend w Rudzie Śląskiej mieszkańcom upłynął pod znakiem kultury. W niedzielę w kościele pw. św. Pawła w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu odbył się koncert finałowy podczas którego zostali wyłonieni laureaci nagród. Wyniki były tajne do ostatniej minuty.

 

Myślą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu twórczości chrześcijańskiej Gloria Day było hasło Maria matka Boga i nasza. Koncert nie odbył by się bez współpracy proboszcza parafii.

Artyści zaprezentowali się w trzech kategoriach, muzycznej, literackiej i plastycznej. Członkami komisji konkursu były osoby świeckie i kapłani, jednak przede wszystkim to widzowie mieli szansę docenić pracę uczestników.

W tym samym dniu w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej w godzinach popołudniowych miał miejsce finał projektu Generacje. Ważne jest to by pamiętać o osobach starszych, takie projekty pozwalają wierzyć seniorom, że w kwiecie wieku można kreatywnie i aktywnie podchodzić do życia.

Podsumowaniem imprezy był koncert, śpiewniki zostały starannie przygotowane przez seniorów.

Warto śledzić repertuar placówek kulturalnych, ponieważ przed nami jeszcze wiele długich jesiennych i zimowych wieczorów.

 

Media

KOMENTARZE