Do groźnego wypadku doszło na Drogowej Trasie Średnicowej na rudzkim odcinku. 24-letni motocyklista bez uprawnień stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna uderzył w bariery energochłonne i zginął na miejscu. Policja ostrzega, że wiosna to okres wzmożonej aktywności kierowców motocykli. 

Tym motocyklem poruszał się 24-letni mężczyzna podczas ostatniego w swoim życiu przejazdu. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tutaj, na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej.


Ubiegła sobota była zresztą tragiczna dla motocyklistów. Trzech z nich zginęło na śląskich drogach. Brawura, brak umiejętności a przede wszystkim nadmierna prędkość – to najczęstsze powody wypadków z ich udziałem. W najbliższym czasie może być ich więcej, albowiem im lepsza pogoda, tym więcej jednośladów na drogach.


Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do znaków i warunków drogowych. Rodzice powinni sprawdzać również, czy ich dzieci są zdolne do prowadzenia motocyklu i czy mają odpowiednie uprawnienia. Ważne jest również, aby przed powrotem na drogi, sprawdzić stan techniczny pojazdu.


Funkcjonariusze będą w najbliższym czasie sprawdzali zachowanie motocyklistów na drogach poprzez patrole nieoznakowanych pojazdów. I choć niektórzy kierowcy jednośladów posuwają się do wyginania tablic, co ma utrudnić ich identyfikację, czujne policyjne oko wychwyci każdy przejaw lekkomyślności.

Media

KOMENTARZE