Znamy wyniki VII Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Główną nagrodę otrzymali Wojciech Bojanowski za reportaż pt. „Śmierć na komisariacie”, oraz Wojciech Królikowski za film pt. „Mój Niemandsland" opowiadający o życiu Janosha. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Mistrzyni słowa, zawsze perfekcyjnie przygotowana, przywiązująca ogromną wagę do dbałości o język polski. Przez wiele lat związana z mediami, w szczególności z jej ukochanym radiem. Jej późniejszą karierę polityczną przerwał tragiczny lot do Smoleńska. I choć odeszła, nie pozostawiła po sobie pustki. Krystyna Bochenek jest obecnie inspiracją dla dziennikarzy, tworzących reportaże telewizyjne, radiowe czy prasowe. Ich praca co roku jest nagradzana w ramach Konkursu Dziennikarskiego imienia, a jakże by inaczej, Krystyny Bochenek.

108 materiałów telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych wzięło udział w VII edycji konkursu. Spośród nich wybrano 8 nominowanych do nagrody głównej.


Nagrodę główną otrzymał Wojciech Bojanowski, dziennikarz stacji TVN, za wstrząsający reportaż pt. „Śmierć w komisariacie” w którym reporter opisuje sprawę tragicznie zmarłego we wrocławskim komisariacie Igora Stachowiaka, a także Wojciech Królikowski, autor filmu „Mój Niemansland" o życiu Janoscha, niemieckojęzycznego pisarza z Zabrza. Oprócz nich wyróżnienia otrzymali studenci, dla których stworzono nową kategorię.

Na uroczystej gali pojawili się znani śląscy dziennikarze, przedstawiciele uczelni i studenci, którym starsi koledzy po fachu powtarzali, czym powinno być współczesne dziennikarstwo.

Na koniec wszystkich zebranych gości w świat muzyki porwał Stanisław Soyka.

Media

KOMENTARZE