Hokejowa Polonia nie zwalnia tempa w hokejowej ekstraklasie. W grupie słabszej bytomianie wygrali kolejne spotkanie.

Dobrze w rozgrywkach grupy słabszej hokejowej ekstraklasy radzi sobie Polonia. W 32. kolejce bytomianie pokonali przed własną publicznością 8:5 Nestę Toruń. Goście prowadzili po 9. minutach 2:0, ale Niebiesko-Czerwoni jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania.

W drugiej tercji trwała walka cios za cios, z której zwycięsko wyszli ostatecznie gospodarze. Śląska drużyna wygrała tę partię aż 5:2, a trzykrotnie trafił do siatki Błażej Salamon. W trzeciej odsłonie najpierw gola zdobył Martin Przygodzki, a rozmiary porażki zmniejszył jedynie Sierhiej Kukuszkin.

Poloniści po 32. kolejkach z dorobkiem 57 punktów zajmują 2. miejsce w grupie słabszej ekstraklasy i są bliscy wywalczenia awansu do fazy play-off. Kolejne spotkanie rozegrają 3 stycznia, a ich rywalem będzie Naprzód Janów.