Źródło:ruchradzionkow.com Źródło:ruchradzionkow.com

Po zimowej przerwie wrócili na boiska zawodnicy IV ligi. Skromne zwycięstwo odnieśli w 16. kolejce zawodnicy Ruchu Radzionków. Slavia walczyła o ligowe punkty w Będzinie.

Cidry pokonały w Piaskach miejscowego Górnika 1:0. Jedyny gol padł w 40. minucie, a jego autorem był Robert Wojsyk. Gospodarze w końcówce mogli wyrównać, ale szczęście dopisywało tego dnia przyjezdnym.

Aż 5 bramek zobaczyli kibice, którzy wybrali się na potyczkę Sarmacji Będzin ze Slavią Ruda Śląska. Wynik otworzył już w 11. minucie Marcin Met, który zamienił na gola precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niestety później trzy kolejne gole zdobyli gospodarze.

Najpierw jeden z obrońców Slavii pokonał własnego golkipera, a jeszcze przed przerwą prowadzenie będzinianom dał Artur Nowak, dla którego było to już 12 trafienie w tym sezonie. W 60. minucie gola na 3:1 zdobył Rafał Jędrzejczyk. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Kamil Moritz.

Po 16. kolejkach liderem IV ligi nadal jest Gwarek Tarnowskie Góry. Ruch Radzionków jest drugi i traci do lokalnego rywala 7 punktów. Slavia z dorobkiem 21 oczek zajmuje 11 miejsce.