Koncerty gwiazd, I Bieg Malucha z sercem WOŚP, IX Bieg z sercem WOŚP & Nordic Walking, WOŚPowy Korowód, duże Miasteczko Finałowe, największe zielone płuca Śląska i tradycyjne światełko do nieba z serca Stadionu Śląskiego. Między innymi takie atrakcje przygotowano na 32. Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku przy Stadionie Śląskim, w Parku Śląskim, w Chorzowie.

- Sprzęt WOŚP jest u nas na każdym oddziale. Korzystają z niego głównie dzieci, ale nie tylko, bo na przykład tomograf czy rezonans jest niezbędny także do leczenia dorosłych – przyznaje dr n. med. Karmen Czernia-Pokrywka dyrektor ds. lecznictwa w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Rocznie w naszym szpitalu mamy kilkanaście tysięcy hospitalizacji. Każdy z pacjentów, w trakcie jej trwania, na pewno korzysta z jakiegoś sprzętu podarowanego przez Fundację. Potrzeby są oczywiście nadal spore, bo nasz szpital ciągle się rozwija, mamy nową poradnię, nowe oddziały i chcemy zwiększyć ilość procedur diagnostycznych. Dalej będziemy liczyć na wsparcie fundacji Jurka Owsiaka. Dlatego i tym razem serdecznie zachęcamy do udziału w finale – dodaje dr Czernia-Pokrywka.

- Do chorzowskiego szpitala w ciągu kilku ostatnich lat trafił sprzęt medyczny o wartości 21 mln złotych przekazany przez Fundację Jurka Owsiaka, dlatego Chorzów co roku gra z orkiestrą. Tegoroczny finał jest wyjątkowy. 28 stycznia podczas Śląskiego Finału na Stadionie Śląskim zabiją gorące serca mieszkańców całego regionu. o 12:00 wystartuje Wielki Bieg z Sercem, a o 14:00 rozpoczną się koncerty, pokazy, warsztaty i finałowe miasteczko z mnóstwem atrakcji. O 20:00 zapraszam na światełko do nieba - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

O 13.30 sprzed pomnika Karolinki wyruszy przed Stadion Śląski barwny korowód. Na jego czele pójdzie górnicza orkiestra. Później na scenie wystąpią m.in. OBERSCHLESIEN, GROMEE, CLASSIC, FANFARA AWANTURA, Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK, Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Walimy w Kocioł czy Not Today. Około 16:00 będziemy bili rekord w utworzeniu zielonych płuc z minimum 1000 ludzi trzymających zielone kartoniki, którzy wcielą się w rolę pęcherzyków płucnych.

– Po raz kolejny gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a tym wydarzeniem łączymy wszystko to, co jest istotą Stadionu Śląskiego, czyli sport, muzykę i rozrywkę. Dzień rozpoczniemy od tradycyjnego już Biegu z Sercem, a od godz. 14:00 cała moc atrakcji będzie czekać na uczestników w Miasteczku Finałowym. Będzie strefa dla najmłodszych, badania, pokazy i oczywiście koncerty. Wystąpią świetne zespoły muzyczne i jestem przekonany, że nawet jeśli na zewnątrz będzie panować mróz, to atmosfera tutaj będzie pełna ciepła. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale oczywiście zachęcamy wszystkich uczestników do wsparcia Orkiestry, która w tym roku gra na rzecz leczenia chorób płuc po pandemii – mówi dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski.

- Cieszę się, że w tym roku będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Spotkajmy się wspólnie przed Stadionem Śląskim, dołóżmy swoją cegiełkę do wydarzenia, które niesie pomoc i nadzieję. Oprócz koncertów muzycznych gwiazd, występów i pokazów, będzie można wziąć udział w Biegu z Sercem i spędzić czas z bliskimi i przyjaciółmi. Jestem przekonany, że śląska gościnność i szczodrość zaprocentują, a każda złotówka wrzucona do puszki będzie inwestycją w zdrowie i życie potrzebujących – mówi marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

KOMENTARZE