Tego wieczoru było wyjątkowo artystycznie. Nie zabrakło bowiem pokazów tańca, występu bębniarzy i wokalistki. Właśnie taki klimat towarzyszył tegorocznym „Obiektywom 2014”. Statuetki wręczono już po raz 11.

Jubileuszową, dziesiątą Gale Telewizji Sfera można podsumować krótko – było magicznie. I nie będzie w tym określeniu ani słowa przesady, gdyż klimat jaki towarzyszył „Obiektywom 2013” to właśnie magia, czary i sztuczki, na widok, których każdy z gości przecierał oczy ze zdumienia. Wszystko to za sprawą Rafała Mulka i jego czarujących asystentek i asystentów. A w tych wcielili się między innymi dziennikarze Telewizji Sfera i goście zaproszeni na galę. Ale to tak naprawdę był tylko dodatek do najważniejszej części wieczoru.

Było to co z dalekim wschodem kojarzy się najbardziej. Była japońska kuchnia, były gejsze, było … azjatycko. Najważniejsi byli jednak zwycięzcy i nominowani IX już gali Obiektywów Sfery.

Rok 2011 to zielona wyspa. Były irlandzkie trunki, dudy, kilty i skrzypce. Wszystko w klimacie zielonej wyspy. Klimatycznie było na scenie, klimatycznie było także poza nią. Jednak najważniejsze były nagrody.

Lata 20., lata 30., - temat przewodni Obiektów Sfery 2010. Tym razem było przedwojennie, a w korytarzach Miejskiego Centrum Kultury czuć było ducha Hanki Ordonówny.