Policjanci w Bytomiu-Szombierkach zatrzymali 30-letnią kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów. Bytomianka ukradła artykuły przemysłowe i uderzyła przy kasie ochroniarza. Noc spędziła w policyjnym areszcie. Za swój czyn może spędzić nawet 10 lat za kratkami.

Po wielu staraniach Wielki Piec Huty,, Pokój” w Rudzie Śląskiej stał się własnością miasta.

 

Gwiazda Ruda Śląska pokonała 4:2 GKS Futsal Tychy w najciekawszym meczu 14. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu i nadal liczy się w walce o awans do Futsal Ekstraklasy. Bohaterem spotkanie był bramkarz halembskiego zespołu, Dawid Barteczka, który świetnie spisywał się między słupkami oraz sam wpisał się na listę strzelców.

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty oraz Dom Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach stale pracują nad tym, by swoim repertuarem ściągnąć do siebie miłośników koncertów, teatru, opery oraz kabaretów.

 

Hala MOSiR-u w Rudzie Śląskiej znów została opanowana przez młodych szczypiornistów. Sześć drużyn z południa Polski rywalizowało o zwycięstwo w Turnieju Autumn Handball Cup 2018 w kategorii młodzików. Gospodarzem zawodów był rudzki klub SPR Grunwald Ruda Śląska.