W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Policjanci z Katowic zapobiegli próbie popełnienia samobójstwa przez 23-letniego mężczyznę, który chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze mieli zaledwie kwadrans na zlokalizowanie na podstawie zdjęcia miejsca, w którym znajduje się desperat.

Policjanci w Bytomiu-Szombierkach zatrzymali 30-letnią kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów. Bytomianka ukradła artykuły przemysłowe i uderzyła przy kasie ochroniarza. Noc spędziła w policyjnym areszcie. Za swój czyn może spędzić nawet 10 lat za kratkami.

Po wielu staraniach Wielki Piec Huty,, Pokój” w Rudzie Śląskiej stał się własnością miasta.

 

Gwiazda Ruda Śląska pokonała 4:2 GKS Futsal Tychy w najciekawszym meczu 14. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu i nadal liczy się w walce o awans do Futsal Ekstraklasy. Bohaterem spotkanie był bramkarz halembskiego zespołu, Dawid Barteczka, który świetnie spisywał się między słupkami oraz sam wpisał się na listę strzelców.

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty oraz Dom Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach stale pracują nad tym, by swoim repertuarem ściągnąć do siebie miłośników koncertów, teatru, opery oraz kabaretów.