W Polsce zaledwie 1 procent budynków jest energooszczędnych, natomiast prawie 70 procent jest ogrzewanych przy użyciu węgla. Z nowej dyrektywy Unii Europejskiej wynika, że do 2050 roku wszystkie budynki we wspólnocie mają zostać zdekarbonizowane.

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w piątek po godzinie 12:00 w centrum Górnego Śląska. W Świętochłowicach miejscowi policjanci chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę audi. Mężczyzna nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i rozpoczął ucieczkę. W pogoń za uciekinierem ruszyły dwa radiowozy.

Ponad 38 procent Polaków uczestniczy regularnie w niedzielnych mszach świętych, a 17 procent z nich przystępuje do sakramentu komunii świętej. Na terenie naszego kraju działa ponad 10 tysięcy parafii katolickich, w których posługę sprawuje 20 tysięcy księży. Najmniejszy odsetek dzieci i młodzieży (ponad 74 procent) uczęszcza na lekcje religii w archidiecezji warszawskiej. Takie informacje można znaleźć w najnowszym "Roczniku statystycznym Kościoła katolickiego w Polsce".

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zmienia taryfę. Od 1 marca pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowych biletów wieloprzejazdowych. Mniej będą kosztowały ich elektroniczne odpowiedniki w taryfie odległościowej. Podwyżka czeka natomiast osoby, które nadal korzystają z biletów papierowych.

Większość Polaków coraz sumienniej planuje domowe wydatki na rok 2020. Największym obciążeniem dla domowego budżetu będzie w wielu przypadkach remont mieszkania, który może pochłonąć od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. Wiele osób zastanawia się nad zakupem nowego samochodu oraz już planuje wakacyjny wyjazd dla całej rodziny.