Już dzisiaj w TVP Sport o godzinie 22:15 w TVP Sport, w programie Sportowy Wieczór, zostanie zaprezentowana trasa 77. Tour de Pologne. Kolarski klasyk wystartuje już 5 sierpnia i będzie jednym z pierwszych wyścigów, które odbędą się po zamrożeniu światowego sportu z powodu pandemii koronawirusa,

Czeka nas druga tura wyborów prezydenckich. Żaden z kandydatów nie zdołała w niedzielę zdobyć ponad 50 procent głosów. Zwycięzcą pierwszej tury został Andrzej Duda, który uzyskał ponad 43,7 procent głosów. Ubiegający się o reelekcję prezydent już za dwa tygodnie zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej głosowało ponad 30 procent wyborców. Na trzecim miejscu uplasował się bezpartyjny Szymon Hołownia.

Punktualnie o godzinie 7:00 w całej Polsce rozpoczęły się wybory prezydenckie. O najważniejszy urząd w państwie walczy 11 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja do południa wyniosła ponad 24 procent. Lokale wyborcze zostaną zamknięte tuż po godzinie 21:00. Wtedy też poznamy pierwsze sondażowe wyniki. Do tego czasu trwa cisza wyborcza.

Kąpiel w niestrzeżonych miejscach, brawura oraz alkohol. To najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą. Polska Organizacja Turystyczna donosi, że prawie 27 procent Polaków spędzi najbliższe wakacje nad morzem, natomiast ponad 16 procent nad jeziorem. Ratownicy wodni apelują o zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Nawet 87 procent Polaków planuje spędzić najbliższe wakacje w kraju. W wakacje czeka nas wzmożony ruch na drogach, więc policja oraz ratownicy medyczni już apelują do kierowców o szczególną rozwagę. Podróż warto zaplanować, a maksymalny czas spędzony za kółkiem bez odpoczynku nie powinien przekraczać 3 godzin.