Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu odsiadka i wysoka grzywna.

Oddano do użytku kolejny odcinek trasy N-S w Rudzie Śląskiej od ul. Kokota do ul. Bielszowickiej. Większość kosztów budowy została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Do wykonania został już tylko odcinek do łącznika z autostradą w ciągu ul. 1 Maja.

„Śląski Temat” – to nowy program na antenie Telewizji Sfera. Będziemy w nim mówić o sprawach ważnych dla mieszkańców naszego województwa oraz lokalnej społeczności. Odwiedzimy z kamerą miejsca, gdzie będzie działo się coś ciekawego. Zapraszamy na kolejny odcinek.

Policjanci z komisariatu w Wirku zatrzymali 20-letniego rudzianina podejrzewanego o kradzież telefonu wartości 6500 zł. Sprawca przestępstwa wyrwał telefon z ręki pokrzywdzonej.

Od dłuższego czasu policjanci z Halemby poszukiwali złodzieja, który z przed hali sportowej ukradł rower o wartości 700 złotych. Bezdomny 61-latek wpadł w ręce stróżów prawa gdy znów pojawił się w Rudzie Śląskiej.