Przed 9. szpitalami w regonie załogi Państwowej Straży Pożarnej rozstawiają namioty przeznaczone do triażu (segregownia) pacjentów. Wśród takich placówek medycznych znalazł się Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej. W sumie takich lecznic jest w regionie 37. Wszystkie zostały włączone do systemu tak zwanej podwyższonej gotowości.

Ponad milion osób zachorowało już na całym świecie na koronawirusa. Epidemia zbiera również śmiertelne żniwo w Europie. W Polsce zmarło 71 osób. Przeprowadzone testy pozwoliły zdiagnozować 3383 przypadki zarażenia. Władze wprowadziły kolejne obostrzenia. Od 3. kwietnia nie można wchodzić do lasów oraz parków narodowych. Taką decyzję przekazało ministerstwo środowiska.

Epidemia koronawirusa nabiera w Polsce na sile. Tylko w czwartek odnotowano 392 nowe przypadki zakażenia oraz 14 ofiar śmiertelnych. Trudna sytuacja jest na Mazowszu, gdzie w sumie zachorowały 754 osoby, a 14 przegrało walkę z chorobą. W wielu szpitalach medycy przedłużają swoje dyżury, żeby pomóc pacjentom.

Polska walczy z epidemią koronawirusa. Środa przyniosła 243 nowe zakażenia oraz aż 10 śmiertelnych ofiar. Od 1. kwietnia w kraju panują nowe obostrzenia w sprawie walki z zarazą. Policję w działaniach kontrolnych ma wspomóc od czwartku straż miejska oraz gminna.

W Polsce zdiagnozowano 2311 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorkowy wieczór ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci 37-letniego mężczyzny, który był leczony w Warszawie. To już 33. ofiara śmiertelna epidemii. Od północy na terenie kraju będą obowiązywać nowe obostrzenia, dotyczące działalności gospodarczej oraz przemieszczania się.