„Śląski Temat” – to nowy program na antenie Telewizji Sfera. Będziemy w nim mówić o sprawach ważnych dla mieszkańców naszego województwa oraz lokalnej społeczności. Odwiedzimy z kamerą miejsca, gdzie będzie działo się coś ciekawego. Zachęcamy do obejrzenia trzeciego odcinka. 

W Stacji Biblioteka odbyła się V Gala Ogólnopolskiej Nagrody Mr. Disabled. Jest ona przyznawana mężczyznom, którzy mimo niepełnosprawności osiągnęli sukces w życiu zawodowym, społecznym, dziedzinach artystycznych i sporcie. Wręczono też nagrodę w kategorii zespołowej oraz Górnośląskie Złote Serca. Gala stała się również okazją do nadania Fundacji imienia Marka Plury, senatora zmarłego w styczniu 2023 roku.

1 czerwca w Rudzie Śląskiej rozpocznie się elektroniczna rekrutacja uzupełniająca do rudzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Będą mogły wziąć w niej udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałe na terenie Rudy Śląskiej.

Rudzcy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego zdarzenia w jednym z mieszkań przy ulicy Paderewskiego. Pijany mężczyzna w czasie awantury zranił nożem swoją partnerkę i jej syna, a następnie wyskoczył z 4 piętra budynku.

Parada motocyklowa, występy sceniczne i artystyczne – to tylko niektóre atrakcje, jakie będą czekały na rudzian podczas piętnastej ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Motoserce”. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (27 maja) o godz. 10.00 na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. W ten sposób przeprowadzona zostanie zbiórka krwi dla najbardziej potrzebujących dzieci. Krew będzie można oddać w godz. od 10.00 do 15.00. Organizatorem akcji jest klub motocyklowy Road Runners MC Poland Chapter Ruda Śląska oraz Stowarzyszenie Motocyklistów.