Trzech mieszkańców Rudy Śląskiej zostało okradzionych przez internetowych oszustów, którzy rzekomo chcieli od nich zakupić towar wystawiony na portalu OLX. Rekordzista stracił aż 5200 złotych. Policja apeluje o rozwagę przy dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży w internecie.

Od 18 stycznia br.  Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej będzie można zwiedzać  we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. od 8:00 do 18:00, w soboty w godz. od 15:00 do 19:00 oraz w niedziele między 13.00 a 18.00.

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby zostać komentatorem sportowym? Jak głośno potrafisz krzyknąć gol!? Widzisz siebie za „sitkiem”, komentującego mecz Polska – Anglia na mistrzostwach świata? Teraz masz szansę spełnić swoje marzenia i wziąć udział w profesjonalnym kursie organizowanym przez Telewizję Sfera.

8 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który chciał wykorzystać seksualnie młodszą sąsiadkę, która przyszła pożyczyć do niego zapalniczkę. Mężczyzna jest podejrzany o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec kobiety i kilka najbliższych dni spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokuratura.

Tenisistka Górnika Bytom, Magdalena Fręch, wystąpi w grze pojedynczej w prestiżowym turnieju Australian Open. Polka w I rundzie zmierzy się z jedną z najlepszych obecnie rumuńskich tenisistek, Simoną Halep.