Dożywotni wyrok może odsiedzieć w więzieniu 42-letni rudzianin, który podczas suto zakrapianej imprezy usiłował zabić swojego sąsiada, zadając mu cios nożem w szyję. Lekarze przez kilka godzin walczyli o życie poszkodowanego.

„Ekosystem człowieka” - to nowa pracownia dydaktyczna, która powstała w Szkole Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka. Dzięki niej uczniowie placówki będą mogli uczyć się przedmiotów przyrodniczych przy pomocy nowoczesnych sprzętów multimedialnych.

15 projektów, zgłoszonych z terenu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu Programu „Kolej Plus". Wśród nich znalazło się sześć projektów liniowych, których zadaniem jest usprawnienie połączeń na trasie kilku gmin z miastem wojewódzkim, czyli Katowicami oraz dziewięć punktowych, które mają poprawić funkcjonowanie kolei w ramach jednej gminy.

– COVID-19 ma duży wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na życie społeczne i gospodarkę. W poszukiwaniu strategii powinniśmy brać pod uwagę wszystkie te aspekty, ponieważ dobrostan społeczeństwa również jest bardzo istotny – mówi dr Paloma Cuchi, przedstawicielka WHO w Polsce. Jak podkreśla, pełny lockdown powinien być ostatecznością i jest to tylko jedno z wielu narzędzi w walce z koronawirusem.

36-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie za kradzież rozbójniczą. W jednym z hipermarketów w Świętochłowicach chciał skraść kilka butelek whisky. Został jednak namierzony przez pracownicę ochrony, wobec której użył siły fizycznej oraz gazu pieprzowego. Kobiecie na ratunek ruszyli klienci sklepu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.