Do rudzkiego magistratu wkrótce zaczną wpływać oferty na budowę nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach. Wykonawca od podpisania umowy na realizację będzie miał rok na wykonanie inwestycji. Stary budynek po przeprowadzce uczniów do nowego obiektu zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstaną boiska szkolne.

Nawet kiedy przebywamy w mieszkaniu warto zamykać drzwi wejściowe na klucz. Jedna z mieszkanek Rudy Śląskiej-Goduli została okradziona w biały dzień, kiedy do jej mieszkania wtargnął złodziej i ukradł z przedpokoju torebkę z dokumentami.

Ze względu na unijne przepisy Kodeks pracy będzie musiał zostać zmieniony. Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, żeby wdrożyć dyrektywę work-life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Rudy Śląskiej za rok 2020. Trwająca od ponad 12 miesięcy pandemia negatywnie odbiła się na dochodach miasta, wzrosły również wydatki. Jednak ostatecznie miasto zakończyło rok z nadwyżką budżetową.

Magdalena Szuba z Rudy Śląskiej drugą osobą w Polsce, która ma szansę na studia na wydziale biznesu rozrywkowego i muzycznego uniwersytetu Berklee w Bostonie. To najlepsza uczelnia muzyczna na świecie. Rudzianka zdobyła stypendium uczelni, jednak do podjęcia nauki potrzebna jest znaczna kwota pieniędzy. W internecie ruszyła zbiórka na ten cel.