To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników baletu. Już po raz dwunasty na Górnym Śląsku obędzie się Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej.

Trzech mieszkańców Rudy Śląskiej zostało okradzionych przez internetowych oszustów, którzy rzekomo chcieli od nich zakupić towar wystawiony na portalu OLX. Rekordzista stracił aż 5200 złotych. Policja apeluje o rozwagę przy dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży w internecie.

Od 18 stycznia br.  Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej będzie można zwiedzać  we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. od 8:00 do 18:00, w soboty w godz. od 15:00 do 19:00 oraz w niedziele między 13.00 a 18.00.

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby zostać komentatorem sportowym? Jak głośno potrafisz krzyknąć gol!? Widzisz siebie za „sitkiem”, komentującego mecz Polska – Anglia na mistrzostwach świata? Teraz masz szansę spełnić swoje marzenia i wziąć udział w profesjonalnym kursie organizowanym przez Telewizję Sfera.

8 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który chciał wykorzystać seksualnie młodszą sąsiadkę, która przyszła pożyczyć do niego zapalniczkę. Mężczyzna jest podejrzany o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec kobiety i kilka najbliższych dni spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokuratura.