W ciągu kilku najbliższych dni na rudzkich drogach pojawi się nieco więcej samochodów niż zwykle. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych wzmożony ruch będzie panował przy wszystkich miejskich nekropoliach. Policja jak co roku będzie prowadziła "Akcję znicz". 1 listopada, od godziny 6:00, przy wielu cmentarzach będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. W wielu miejscach ruchem będą kierować funkcjonariusze drogówki, a nad bezpieczeństwem będzie czuwać również straż miejska.

We wrześniu rozpoczął się nowy sezon Polskiej Hokej Ligi. Mistrzowskiego tytułu broni GKS Tychy, który reprezentował również Polskę w hokejowej Lidze Mistrzów. Od 29 października najciekawsze mecze rodzimych rozgrywek można oglądać na antenie Telewizji Sfera.

W 2016 roku Rozbarkowi Bytom groziła likwidacja. Klub, który na początku XXI wieku grał z powodzeniem w IV lidze oraz na szczeblu centralnym Pucharu Polski mógł zniknąć ze sportowej Polski. Nie doszło do tego dzięki ciężkiej pracy grupy zapaleńców. Niestety obiekt przy ulicy Chorzowskiej niszczeje w zastraszającym tempie. Szansą na poprawę infrastruktury jest budżet obywatelski.

Do silnego wstrząsu doszło dzisiaj po godzinie 15:00 w KWK Ruda, Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Do tąpnięcia doszło 1000 metrów pod ziemią. W rejonie zagrożenia pracowało 17 górników. Jeden z nich zginął. 9 zostało rannych, w tym kilku ciężko.

W Rejestrze BIG InfoMonitor figuruje ponad 100 tysięcy osób, które podróżowały komunikacją miejską bez biletu i nie uiściły do tej pory opłaty za mandat. Najwięcej nieuczciwych pasażerów mieszka na Mazowszu, Śląsku oraz Pomorzu. Ich łączny dług z tytułu jeżdżenia na gapę przekracza 128 milionów złotych.