Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych w Rudzie Śląskiej obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia. W sobotę członkowie związku spotkają się na imprezie jubileuszowej w jednej z rudzkich restauracji i podsumują ostatni okres działalności. Obecnie w mieście aktywnie działa ponad 200 miłośników gołębi.

O połowę wzrośnie budżet przeznaczony na realizację Programu Współpracy Miasta Ruda Śląska z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Radni przyjęli dokument, który zapewni finansowanie rudzkiego trzeciego sektora w 2022 roku. Zgodnie z zawartymi tam założeniami środki przeznaczone na ten cel będą na poziomie nie mniej niż 15 mln zł.

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się rocznym dzieckiem w Rudzie Śląskiej-Rudzie. Policjanci zostali powiadomieni o tym fakcie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziecko trafiło tymczasowo pod opiekę rodziny zastępczej. Jego rodzicom grozi odpowiedzialność karna.

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie zaprasza uczniów oraz mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym „Moje cztery pory roku". Przedmiotem konkursu są cztery fotografie wybranego „obiektu" wykonane w czterech porach roku wykonane na terytorium Polski (najlepiej na terenie Radzionkowa lub szerzej województwa śląskiego).

5 tysięcy dilerskich działek amfetaminy nie trafi na bytomskie ulicy. W jednej z piwnic w centrum Bytomia miejscowi policjanci znaleźli mały, narkotykowy składzik. 48-letni diler przechowywał w nim towar gotowy do sprzedaży. Jego czarnorynkowa wartość to 125 tysięcy złotych.