"Kaj Ślonsk trefio się z Irlandjom" to hasło polsko-irlandzkiego festiwalu, który w tym roku już po raz trzeci będzie organizowany w Rudzie Śląskiej. Tym razem festiwal potrzebuje naszego wsparcia. Przeczytajcie więcej o zrzutce na fanpagu festiwalowym.

 

XXI Gala z okazji obchodów Święta Europy odbędzie się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Chorzowską Delegaturę RIG w Katowicach.

 

Co drugi nastolatek spotkał się z hejtem w sieci, a co dziesiąty zamieszcza swoje intymne zdjęcia w sieci. Z internetu korzysta ponad 27 milionów Polaków, a w całej Unii Europejskiej dostęp do globalnej sieci ma 87 procent mieszkańców. Wirtualna sieć daje sporo możliwości, ale stwarza również zagrożenia, z którymi nie do końca radzi sobie młodzież. Coraz większym zagrożeniem są również fake newsy, które zalewają najbardziej popularne portale społecznościowe.

Gwiazda Ruda Śląska nadal ma szansę na bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy. Halembianie w meczu kończącym fazę zasadniczą pokonali przed własną publicznością 3:2 GKS Ekom Nowiny i wskoczyli przynajmniej do 27. kwietnia na fotel lidera grupy południowej. Śląski zespół już wcześniej zapewnił sobie prawo gry w barażach o awans do elity.

Polacy to tradycjonaliści. Wiele osób nie wyobraża sobie Wielkanocny bez świątecznego śniadania, suto zastawionego stołu czy prezentów rozdawanych przez zajączka. Zdaniem ekspertów, w tym roku na organizację świąt wydamy średnio 563 złote, czyli o ponad 40 złotych więcej niż rok wcześniej. Tylko nieliczne osoby deklarują oszczędniej dysponować domowym budżetem.