Od 6 miesięcy trwa budowa pierwszego odcinka trasy N-S na północ od węzła z Drogową Trasą Średnicową do ulicy Magazynowej. Inwestycja zrealizowana jest już w niemal 1/4. Praktycznie w całości wykonana została już kanalizacja w ul. Magazynowej, trwa budowa ronda przy tej ulicy oraz przebudowa sieci gazowej i ciepłowniczej.

Zapraszamy na kolejną odsłonę programu "Punkt 12". Naszym gościem będzie poseł Marek Wesoły, który walczy w dogrywce o fotel prezydenta Rudy Śląskiej.
 

 

Złożony został już wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Szkolnej w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Budowa kosztowała ponad 35 mln zł i została dofinansowana ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pijana babcia wysiadła z autobusu w Rudzie Śląskiej-Halembie bez swojej wnuczki. 5-letnia dziewczynka została zauważona przez jednego z pasażerów, który rozpoczął poszukiwania zagubionego członka rodziny. 50-letnia kobieta została znaleziona w stanie upojenia alkoholowego na wcześniejszym przystanku, w pobliżu targowiska.

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie zobaczycie na naszej antenie prezydenckiej debaty pomiędzy Michałem Pierończykiem, a Markiem Wesołym przed drugą turą wyborów. Obaj kandydaci mieli stanąć w szranki w środę o godz. 20:30. Przygotowujemy jednak dla Was w zamian coś specjalnego.