Co drugi nastolatek spotkał się z hejtem w sieci, a co dziesiąty zamieszcza swoje intymne zdjęcia w sieci. Z internetu korzysta ponad 27 milionów Polaków, a w całej Unii Europejskiej dostęp do globalnej sieci ma 87 procent mieszkańców. Wirtualna sieć daje sporo możliwości, ale stwarza również zagrożenia, z którymi nie do końca radzi sobie młodzież. Coraz większym zagrożeniem są również fake newsy, które zalewają najbardziej popularne portale społecznościowe.

Gwiazda Ruda Śląska nadal ma szansę na bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy. Halembianie w meczu kończącym fazę zasadniczą pokonali przed własną publicznością 3:2 GKS Ekom Nowiny i wskoczyli przynajmniej do 27. kwietnia na fotel lidera grupy południowej. Śląski zespół już wcześniej zapewnił sobie prawo gry w barażach o awans do elity.

Polacy to tradycjonaliści. Wiele osób nie wyobraża sobie Wielkanocny bez świątecznego śniadania, suto zastawionego stołu czy prezentów rozdawanych przez zajączka. Zdaniem ekspertów, w tym roku na organizację świąt wydamy średnio 563 złote, czyli o ponad 40 złotych więcej niż rok wcześniej. Tylko nieliczne osoby deklarują oszczędniej dysponować domowym budżetem.

Zaczynała od akrobatyki, a jednak pochłonęły ją zapasy. Dziś Natalia Strzałka, Rudzianka, jest Mistrzynią Europy. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z zawodniczką ZKS Slavia Ruda Śląska.

Na pytanie jak dostrzec w dziecku przyszłego mistrza odpowie także trenerka Natalii - Elżbieta Garmulewicz. Zajrzyjcie do zakładki Nasze Programy.

Dwupasmowa ulica 1 Maja, główna arteria miasta Ruda Śląska. Kierowcy na forach piszą, że spokojnie można by tu pruć co najmniej 100km/h. Jadąc jednak w stronę DTŚ na spotkanie z laserowym miernikiem prędkości widzimy ścieżkę rowerową i przejścia dla pieszych. Trzymamy się więc przepisowych, narzuconych ustawowo w terenie zabudowanym, 50km/h - nie tylko dlatego, że umówiliśmy się na spotkanie z policyjnym patrolem. Rudzka policja otrzymała niedawno laserowy miernik z wideorejestratorem. To urządzenie najnowszej generacji - mówi ST. ASP. ARKADIUSZ CIOZAK, OFICER PRASOWY KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ