O 110 milionów złotych powiększy się pula środków dostępnych w ramach programu "Pierwszy biznes - wsparcie w starcie". Na wsparcie mogą liczyć osoby, chcące założyć własną działalność gospodarczą, utworzyć miejsca pracy czy uruchomić bezpłatne usługi szkolenia i doradztwa. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a koordynuje go Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej policyjnych patroli pojawi się na drogach Górnego Śląska. 8 sierpnia policjanci w całej Polsce przeprowadzą akcję pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, jednak funkcjonariusze drogówki będą zwracać baczną uwagę na wszystkie przypadki łamania przepisów drogowych.

W Bytomiu trwa 5. jubileuszowa edycja festiwalu Muzyka Narodów. W każdą wakacyjną niedzielę w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbywają się kameralne koncerty muzyczne, które niezmiennie od lat przyciągają tłumy. Pomysłodawcą i motorem napędowym całego przedsięwzięcia jest tenor Juliusz Ursyn Niemcewicz.

 

W niedzielę wyścig kolarski Tour de Pologne zawitał na Górny Śląsk. Przed kolarzami 3. etap zmagań, którego długość wynosi ponad 105 kilometrów. Zawodnicy wystartują około godziny 14:55 ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a finiszować będą w Zabrzu. Najlepszych kolarzy na świecie będzie można podziwiać również dzisiaj w Rudzie Śląskiej, gdzie zawitają około godziny 15:24. Liderem klasyfikacji generalnej jest jak na razie Pascal Ackermann z grupy Bora-Hansgrohe.

W sobotę z krakowskiego rynku wyruszą na trasę kolarze, biorący udział w 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Zawodnicy w ciągu 7 dni pokonają 1075 kilometrów i zmagania zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Pierwszego dnia kibice zobaczą krótki, ale niezwykle dynamiczny etap, który najprawdopodobniej zakończy finiszem całego peletonu na ulicach Krakowa.