Tragiczny finał mają poszukiwania 13-letniej Patrycji z Bytomia. Ciało dziewczyny znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Według nieoficjalnych informacji zbliżonych do śledztwa nastolatka została zamordowana.

W centrum Bytomiu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeby udzielić pomocy 7-miesięcznemu dziecku. U niemowlęcia doszło do zatrzymania krążenia. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku. Akcję zabezpieczała straż pożarna.

Kolejny etap rewitalizacji zabytkowej Kolonii Zgorzelec, kwartału ulic: Głęboka-Matejki-Katowicka oraz ulicy Mickiewicza, Dworcowej, Zaułku i otoczenia Rynku. Takie projekty modernizacyjne chce pilotować w Bytomiu ZBM TBS, który złożył wniosek o dofinansowanie tych inwestycji w kwocie 50 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej.

Młodzi i gniewni z Bytomia, którzy ukradli sporą ilość fajerwerków z jednego ze sklepów, zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej przez policjantów z Kalet. Jak się jednak później okazało nastolatkowie mieli na swoim koncie całą litanię przestępstw i wykroczeń. Samochód, którym się poruszali był kradziony, a w środku znajdował się pistolet oraz narkotyki.

Radzionków przez wiele lat był częścią Bytomia. Obydwa miasta więcej łączy niż dzieli. Dlatego z biznesowego punktu widzenia wspólna inwestycja, mająca na celu budowę drogi łączącej ul. Kadłubka z ul. Długą wydaje się strzałem w dziesiątkę. Poprawie powinien ulec komfort życia miejscowych mieszkańców, natomiast pobliskie tereny inwestycyjne staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.