W sobotę 13 maja w Bytomiu podczas Nocy Muzeów będziemy mogli odwiedzić aż siedem obiektów – zobaczyć ciekawe wystawy, posłuchać koncertów oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. W Miechowicach po raz drugi już odbędzie się  „Miechowicka Noc Muzeów", w ramach której będzie można odwiedzić Pałac w Miechowicach, Schron w Miechowicach, Zespół Zabytkowy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, a także kościół pw. Bożego Ciała i Świętego Krzyża. Do akcji włączyło się również Muzeum Górnośląskie w Bytomiu oraz po raz pierwszy – Muzeum Koksownictwa w Bobrku, które zaprasza na zwiedzanie zabytkowej siłowni dawnej huty „Bobrek".

Zakończyły się już remonty kamienic przy ul. Mickiewicza, gdzie realizowany jest unijny projekt Rewitalizacji podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza. Rusztowania zniknęły już ze wszystkich 10 odnawianych budynków, a efekty prac robią wrażenie.

Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu - okolice ulicy Dworcowej i Rynku, w tym ulicy Zaułek, zmierza ku końcowi, a definitywny finisz prac przewidziany jest na koniec maja.

Co trzeci uczeń bytomskich szkół nie ćwiczy podczas lekcji wychowania fizycznego - tak wynika z diagnozy, jaką przeprowadził Urząd Miejski w Bytomiu we współpracy z bytomskimi szkołami. Aby odwrócić ten trend, Bytom stawia na bezpłatne udostępnianie miejskiej infrastruktury sportowej, cykl szkoleń dla wuefistów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz komunikację z uczniami przy pomocy TikToka.

Trwa przebudowa linii kolejowej na trasie Chorzów Batory - Bytom - Radzionków - Nakło Śląskie. W sobotę 11 marca w związku z kolejnymi pracami związanymi z przebudową wiaduktu nad ul. Dąbrowa Miejska, konieczne będzie zamknięcie przejazdu pod wiaduktem. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.