10 autobusów spłonęło w pożarze, do którego w poniedziałek nad ranem doszło w zajezdni autobusowej przy ul. Świętej Elżbiety w Bytomiu. Okolicznych mieszkańców obudził potężny wybuch ok. 2:20 w nocy.

Pierwszy pociąg wyruszy na trasę 1 maja o 9.45 ze stacji Bytom Wąskotorowy. Do stacji Bytom Karb Wąskotorowy pojedzie tradycyjną spalinową lokomotywą, zaś dalej już do Tarnowskich Gór Wąskotorowych parowozem „Ryś”, który Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych dzięki pomocy Miasta Bytom pozyskało w grudniu 2021 roku.

Z inicjatywy prezydenta Bytomia, Mariusza Wołosza, zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomił nową linię minibusową. Autobusy będą oznaczone numerem 740 i będą kursować trasą okrężną, umożliwiając dojazdy m.in. do placówek zdrowia, dworca i na cmentarz.

 

Nieczynny od 2002 roku basen w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Armii Krajowej w Bytomiu-Łagiewnikach przejdzie kompleksowy remont. W środę 20 marca Bytom pozyskał 5 mln zł z Funduszu Odporności Górnośląsko Zagłębiowskiej-Metropolii na przebudowę szkolnego basenu.

Bytom świętuje 770-lecie nadania praw miejskich. To doskonała okazja, aby przybliżyć losy najwybitniejszych bytomian, którzy zapisali się na stałe w historii miasta. W ramach „Rozbarskich spotkań z historią” od 19 lutego rozpoczną się projekcje filmów prezentujących życie i dokonania nadburmistrza Georga Brüninga, jednego z najsłynniejszych architektów Bytomia – Paula Jackischa oraz autora pierwszej kroniki Bytomia – Franza Gramera.