Na ulicy Popiełuszki i Karlika w Bytomiu - Karbiu obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jej wprowadzenie to odpowiedź na apele mieszkańców, którzy odczuwali pod swoimi domami uciążliwości związane ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych, dojeżdżających do pobliskich zakładów przemysłowych.

Najlepsi bytomscy uczniowie odebrali Nagrody Prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcia edukacyjne w minionym roku szkolnym. Z młodymi laureatami spotkał się m.in. prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras.

Wagony typu N, które od wybuchu pandemii koronawirusa pozostawały wyłączone z ruchu liniowego, wracają do służby. Będzie można nimi jeździć codziennie na linii nr 38 w Bytomiu i na linii nr 10 w Świętochłowicach, a w niedziele i święta również na linii nr 0 w Katowicach.

Kiedy spojrzymy w ciąg ul. Dworcowej od strony pl. Wolskiego, zobaczymy już nową kamienną nawierzchnię. Warto też skierować wzrok nieco wyżej, by zobaczyć jak pięknieją zabytkowe kamienice. W pięciu z 11 kamienic zakończyły się lub wkrótce dobiegną końca prace rewitalizacyjne.

Zieleń w ścisłym centrum miasta jest na wagę złota. Wiedzą to urbaniści, samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Dla nich właśnie powstała Zielona Strefa przy ul. Katowickiej 29.