Kiedy spojrzymy w ciąg ul. Dworcowej od strony pl. Wolskiego, zobaczymy już nową kamienną nawierzchnię. Warto też skierować wzrok nieco wyżej, by zobaczyć jak pięknieją zabytkowe kamienice. W pięciu z 11 kamienic zakończyły się lub wkrótce dobiegną końca prace rewitalizacyjne.

Zieleń w ścisłym centrum miasta jest na wagę złota. Wiedzą to urbaniści, samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Dla nich właśnie powstała Zielona Strefa przy ul. Katowickiej 29.

Ponad 200 biegaczy wzięło udział w VI Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierżanta Marka Sienickiego, których celem było upamiętnienie bytomskiego policjanta. Przypomnijmy, że Marek Sienicki zginął na służbie w 1992 roku.

Przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Z obiektu będą korzystać drużyny dziecięce, młodzieżowe oraz seniorów Polonii Bytom. Inwestycja ma zostać ukończona wiosną 2023 roku.

Wycieczki, pokazy, koncerty, a także proekologiczne warsztaty i akcja sprzątania miasta - te i wiele innych wydarzeń złoży się na Festiwal Dnia Ziemi. Impreza pod hasłem „Zainwestuj w swoją planetę” potrwa od 20 do 26 kwietnia. Trwają przygotowania do Dnia Ziemi - największego proekologicznego święta obchodzonego na świecie 22 kwietnia.