To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników baletu. Już po raz dwunasty na Górnym Śląsku obędzie się Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej.

9 stycznia w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bytomiu odbędzie się VIII Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Wystąpią między innymi: Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom" im. Józefa Słodczyka, laureatka konkursu "Debiuty. Opole 2021" i finalistka programu "The Voice of Poland" - Anna Byrcyn.

Przyszłoroczny budżet Bytomia po raz trzeci z rzędu przekroczy 1 mld zł. Będzie to budżet proinwestycyjny, w ramach którego realizowane będą nowe i kontynuowane już rozpoczęte inwestycje. Aby pokryć wkład własny do inwestycji, na które miasto pozyskało dofiansowanie, gmina będzie musiała zaciągnąć długoterminowy kredyt.

12 grudnia na tory powróci pociąg kursujący z Bytomia do Gliwic. Dzięki współpracy władz Bytomia, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Kolei Śląskich, zawieszone w 2013 roku regularne kolejowe połączenie pasażerskie między Bytomiem a Gliwicami, zostanie przywrócone.

- Rok 2020 był rokiem trudnym. Dbając o zdrowie bytomian, musieliśmy szybko reagować na informacje dotyczące rozwoju sytuacji epidemicznej, sygnały od mieszkańców, społeczników i przedsiębiorców. Jednocześnie walczyliśmy o utrzymanie tempa inwestycji, pozyskanie nowych inwestorów, nowe środki zewnętrzne oraz o jak najniższy deficyt budżetowy. Podsumowanie tych wszystkich działań znalazło się w raporcie o stanie miasta, do którego lektury zapraszam wszystkich bytomian - mówi prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.