Ponad 10 godzin trwała akcja ratownicza w kopalni Bobrek w Bytomiu, gdzie doszło w poniedziałek przed południem do załamania fragmentu obudowy chodnika. Niestety ratownikom nie udało się ocalić 41-leteniego górnika, który znalazł w miejscu zawału. To czwarta w tym roku ofiara w polskim górnictwie, a druga w kopalniach węgla kamiennego.

Para przechodniów zatrzymała w Bytomiu na gorącym uczynku włamywacza, który w sylwestrową noc postanowił obrabować jeden z salonów kosmetycznych przy ulicy Kwietniewskiego. Mężczyzna został przekazany policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Nawet dożywocie grozi krewkiemu 19-latkowi, który z nożem rzucił się na bytomskich policjantów. Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Piekarskiej w sprawie zakłócenia porządku. Stróże prawa byli zmuszeni użyć broni palnej.

W 2016 roku Rozbarkowi Bytom groziła likwidacja. Klub, który na początku XXI wieku grał z powodzeniem w IV lidze oraz na szczeblu centralnym Pucharu Polski mógł zniknąć ze sportowej Polski. Nie doszło do tego dzięki ciężkiej pracy grupy zapaleńców. Niestety obiekt przy ulicy Chorzowskiej niszczeje w zastraszającym tempie. Szansą na poprawę infrastruktury jest budżet obywatelski.

W Bytomiu trwa 5. jubileuszowa edycja festiwalu Muzyka Narodów. W każdą wakacyjną niedzielę w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbywają się kameralne koncerty muzyczne, które niezmiennie od lat przyciągają tłumy. Pomysłodawcą i motorem napędowym całego przedsięwzięcia jest tenor Juliusz Ursyn Niemcewicz.