30 stycznia radni Rady Miejskiej w Bytomiu podjęli uchwałę w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń w Bytomiu. Celem uchwały reklamowej, jest wprowadzenie ładu przestrzennego w mieście a równocześnie umożliwienie przedsiębiorcom dotarcia z informacją do klientów. Uchwałę reklamową poprzedziły nie tylko konsultacje społeczne, ale również spotkania z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także spacery terenowe oraz badania ankietowe.

Uroczyste obchody Święta Trzech Króli w Bytomiu stały się już tradycją. Podobnie jak w poprzednich latach bytomianie przemierzyli ulice miasta w trzech orszakach, a następnie spotkali się na Rynku, gdzie odbyły się tradycyjne jasełka.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mieszkańca Bytomia, który powodował kolizje drogowe, żeby wyłudzać odszkodowania z ubezpieczalni. Suma wypłaconych rekompensat to ponad 140 tysięcy złotych. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo chłodu i szarugi za oknem nie zwalniamy tempa. Tym razem Studio Jesień znalazło bezpieczną przystań w klimatycznej Restauracji Sushi Mnie w Bytomiu. Rozmawialiśmy o japońskiej kuchni, nowej płycie Tomasz Dawida "Haji" oraz spróbowaliśmy przygotować wymarzony ślub.

Wieloletnią tradycję mają doroczne kwesty organizowane na bytomskich nekropoliach. Zbiórka rozpoczęła się już 30 października na cmentarzach przy ul. Powstańców Śląskich i Kraszewskiego, gdzie zbierano datki na pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.