Wjazd i postój na ul. Dworcowej od 16 października będą ograniczone przez system pneumatycznych słupków. Na Dworcowej będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem m.in. posiadaczy identyfikatorów i zaświadczeń oraz pojazdów uprzywilejowanych. Na Dworcowej będzie obowiązywał także zakaz postoju. Dla przedsiębiorców ustalone zostaną godziny, w których pojazdy zaopatrzenia bez przeszkód będą mogły realizować dostawy.

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w miniony piątek na ulicy Siemianowickiej napadli na 18-latka. Nieletni napastnicy zabrali pokrzywdzonemu telefon i 100 złotych. Teraz o losie 13 i 14-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Wakacje z Bytomskim Centrum Kultury dobiegają końca. Przed nami trzeci tydzień warsztatów dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Od poniedziałku (21 sierpnia) do piątku (25 sierpnia) zapraszamy na warsztaty upcyclingowe oraz ogólnorozwojowe, które odbędą się aż w pięciu dzielnicach Bytomia.

Zakończyły się wszystkie roboty budowlane na ul. Łącznej i Mikołaja w Rozbarku. Na obydwu ulicach jest już nowy asfalt, drogowcy wykonali odwodnienie oraz regulację studzienek. Łączny koszt remontu zrealizowanego z budżetu gminy wyniósł 121 tys. zł.

Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 42-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna celował przedmiotem przypominającym broń w przejeżdżające pojazdy. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.