Policjanci w Bytomiu-Szombierkach zatrzymali 30-letnią kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów. Bytomianka ukradła artykuły przemysłowe i uderzyła przy kasie ochroniarza. Noc spędziła w policyjnym areszcie. Za swój czyn może spędzić nawet 10 lat za kratkami.

Szombierki Bytom w ostatnich 3 ligowych meczach poniosły 3 porażki, dlatego też sobotni mecz z Sarmacją był okazją, aby się zrehabilitować. To udało się wreszcie uczynić, albowiem Zieloni pokonali Sarmację Będzin 3:1 w meczu 8. kolejki Haiz IV Ligi.

W 25. kolejce Haiz IV ligi lider grupy II BS Polonia Bytom podejmowała u siebie LKS Goczałkowice - Zdrój. Jesienią podopieczni Damiana Barona wygrali przy Olimpijskiej mecz w roli gospodarza 3:1. Dlatego też niebiesko-czerwoni pałali żądzą rewanżu.

Szombierki Bytom poniosły porażkę w meczu 19. kolejki Haiz IV Ligi. Tym razem pogromcą ekipy Radosława Osadnika okazał się zespół Przemszy Siewierz. To druga porażka „Zielonych” z rzędu.

 

Pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym mają już za sobą piłkarze Polonii Bytom. Niebiesko-Czerwoni w Rybniku-Kamieniu zmierzyli się z beniaminkiem II ligi – Odrą Opole. Lepsi okazali się rywale, którzy stosunkowo łatwo wygrali 3:0. Jedną z bramek dla opolan zdobył Adrian Krysian, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Polonistów.