W każdą środę w budynku Urzędu Miasta w Radzionkowie działa punkt konsultacyjny z poradami psychologicznymi.

Rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Marii Dąbrowskiej w Radzionkowie. W ramach prac zostanie zmodernizowany odcinek od skrzyżowania z ul. Wspólną do skrzyżowania z ul. Nieznanego Żołnierza.

Od 1 lutego petenci ponownie będą mogli korzystać z kasy w Urzędzie Miasta w Radzionkowie. Ze względu na pandemię oraz obostrzenia, osoby dokonujące wpłat będą wpuszczane do budynku pojedynczo. Władze miasta nadal zachęcają do opłacania podatków i opłat drogą internetową.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przebudowę linii Śląsk – porty (nr 131) na odcinku Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie. W ramach inwestycji w Radzionkowie m.in. przebudowane będą wiadukty nad ulicami Kużaja oraz Zejera, powstanie przejście pod torami w rejonie ulicy Anieli Krzywoń. Przebudowane zostaną perony na miejscowej stacji, a także na przystanku Radzionków-Rojca.

Z powodu zagrożenia epidemicznego Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie pozostanie zamknięta do odwołania. Ograniczenie dostępu do książnic w całym kraju rekomendował premier Mateusz Morawiecki oraz Biblioteka Narodowa.