Kolejna odsłona turnieju szachowego "Ciderlato" przeszła do historii. Do rywalizacji przystąpiło 36 zawodników, a najstarszy szachista miał 86 lat.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim, po 7 rund i z czasem gry P-15 (kwadrans na całą partię dla każdego szachisty). Pojawili się stali bywalcy turniejów szachowych w Radzionkowie: Kazimierz Tchórzewski, Jan Plotecki, Henryk Duzdowski, Marek Wieczorek, Wiktor Panczyszyn i Agata Binkowska.

Pan Marek Wieczorek, najstarszy spośród uczestników, w imponującym stylu zdobył 6,5 pkt i zwyciężył w turnieju bez żadnej porażki. Drugie miejsce wywalczyła Agata Binkowska (6 pkt), a trzecie Wiktor Panczyszyn (5,5 pkt). Kazimierz Tchórzewski, Henryk Duzdowski oraz Mariusz Gołda uzyskali po 5 punktów, podobnie jak Stanisław Romanowski —  10-latek z Bytomia, zdobywca ósmego miejsca w kategorii open i głównej nagrody w kategorii do lat 10.

Najmłodszą zawodniczką turnieju była 6-letnia Alicja Ziemann. Najlepszy spośród mieszkańców Radzionkowa okazał się Henryk Duzdowski, podczas gdy Filip Ziemann i Piotr Frej zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach (odpowiednio w kategorii do 10 i 15 lat).

KOMENTARZE