Futsaliści PKO Gwiazdy Ruda Śląska doskonale rozpoczęli nowy sezon I Polskiej Ligi Futsalu. Zespół Wiktora Grzywaczewskiego pokonał na wyjeździe 5:1 Śląsk Wrocław. Dwa gole dla śląskiego zespołu zdobył sprowadzony tego lata Kolumbiczyk Cesar Baldrich.

Młodzi zawodnicy SPR-u Grunwald Ruda Śląska dobrze zaprezentowali się na turnieju piłki ręcznej "Łączy nas Niepodległa", który 18-20 listopada był rozgrywany w Warszawie.

Piłkarze ręczni Grunwaldu Ruda Śląsku od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon w II lidze. Drużyna z Halemby pokonała na wyjeździe MKS Ustroń. Duży wkład w wygraną miał bramkarz Jakub Sekuła, broniąc 5 rzutów karnych.

 

 

Przez 4 dni w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej królowała siatkówka. Już po raz kolejny działacze KPKS-u Halemba zorganizowali Młodzieżowy Festiwal Siatkówki, w którym wzięło udział ponad 80 zespołów z południowej Polski. Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Policjanci z Katowic zapobiegli próbie popełnienia samobójstwa przez 23-letniego mężczyznę, który chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze mieli zaledwie kwadrans na zlokalizowanie na podstawie zdjęcia miejsca, w którym znajduje się desperat.