Piłkarze ręczni Grunwaldu Ruda Śląsku od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon w II lidze. Drużyna z Halemby pokonała na wyjeździe MKS Ustroń. Duży wkład w wygraną miał bramkarz Jakub Sekuła, broniąc 5 rzutów karnych.

 

 

Przez 4 dni w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej królowała siatkówka. Już po raz kolejny działacze KPKS-u Halemba zorganizowali Młodzieżowy Festiwal Siatkówki, w którym wzięło udział ponad 80 zespołów z południowej Polski. Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Policjanci z Katowic zapobiegli próbie popełnienia samobójstwa przez 23-letniego mężczyznę, który chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze mieli zaledwie kwadrans na zlokalizowanie na podstawie zdjęcia miejsca, w którym znajduje się desperat.

Po wielu staraniach Wielki Piec Huty,, Pokój” w Rudzie Śląskiej stał się własnością miasta.

 

Gwiazda Ruda Śląska pokonała 4:2 GKS Futsal Tychy w najciekawszym meczu 14. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu i nadal liczy się w walce o awans do Futsal Ekstraklasy. Bohaterem spotkanie był bramkarz halembskiego zespołu, Dawid Barteczka, który świetnie spisywał się między słupkami oraz sam wpisał się na listę strzelców.