Jubileuszową, dziesiątą Gale Telewizji Sfera można podsumować krótko – było magicznie. I nie będzie w tym określeniu ani słowa przesady, gdyż klimat jaki towarzyszył „Obiektywom 2013” to właśnie magia, czary i sztuczki, na widok, których każdy z gości przecierał oczy ze zdumienia. Wszystko to za sprawą Rafała Mulka i jego czarujących asystentek i asystentów. A w tych wcielili się między innymi dziennikarze Telewizji Sfera i goście zaproszeni na galę. Ale to tak naprawdę był tylko dodatek do najważniejszej części wieczoru.

Kulminacyjnym punktem corocznej imprezy są przecież wręczane przez przedstawicieli redakcji nagrody w czterech – stałych kategoriach. Przyjaciel Sfery, Honorowy Obiektyw, Wydarzenie w Obiektywie i Sponsor Sfery. Emocji więc było co niemiara, zarówno podczas „części magicznej”, jak i podczas wręczania nominacji i ogłaszania zwycięzców.

W kategorii „Przyjaciel Sfery” nominowani byli: ks. Ryszard Kokoszka, Jadwiga Musialik, dr Małgorzata Myśliwiec, Tomasz Rzeżucha i klub hokejowy Polonia Bytom. Ostatecznie zwycięzcą został klub z Bytomia. – Cieszę się ze współpracy z telewizją Sfera, że razem propagujemy hokej – mówił na scenie prezes klubu, Marek Stebnicki.

W kategorii „Wydarzenie w Obiektywie” nominacje otrzymały: dożynki w Pyskowicach, uroczystość przyznania Gabrieli Golicz srebrnego krzyża za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów, 63 rocznica powstania wojsk radiotechnicznych w Radzionkowie, megawidowisko „św. Franciszek z Asyżu” oraz promowanie śląskiej mowy w Sejmie. Wygrała śląska mowa w osobie posłanki Danuty Pietraszewskiej. – Ta nagroda do mi nowo moc, by walczyć o to by na tej ziemi ślązok czuł się ślązokiem – "godała" Danuta Pietraszewska, która osobiście odebrała nagrodę.

Wśród „Sponsorów Sfery” nominowani zostali: Beatiful Skin, Cukiernia „Orawskie Ciacho”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle”, Ośrodek Wypoczynkowy „Savana” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Van Gansewinkel Górny Śląsk Sp. z o.o. I właśnie to ostatnie przedsiębiorstwo wygrało w tej kategorii.

„Honorowy Obiektyw” trafił natomiast do Pilchowic, a honory na scenie pełniła wójt gminy, Joanna Kołoczek – Wybierek. – Brakuje mi słów. Przyjmuje to wyróżnienie również w imieniu innych nominowanych – mówiła wyraźnie zaskoczona nagrodzona. W gronie nominowanych na scenie znaleźli się również Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej, Gmina Toszek, Rada Miasta Ruda Śląska i Janusz Szymura.

KOMENTARZE