×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/5123

Jubileuszową, dziesiątą Gale Telewizji Sfera można podsumować krótko – było magicznie. I nie będzie w tym określeniu ani słowa przesady, gdyż klimat jaki towarzyszył „Obiektywom 2013” to właśnie magia, czary i sztuczki, na widok, których każdy z gości przecierał oczy ze zdumienia. Wszystko to za sprawą Rafała Mulka i jego czarujących asystentek i asystentów. A w tych wcielili się między innymi dziennikarze Telewizji Sfera i goście zaproszeni na galę. Ale to tak naprawdę był tylko dodatek do najważniejszej części wieczoru.

Kulminacyjnym punktem corocznej imprezy są przecież wręczane przez przedstawicieli redakcji nagrody w czterech – stałych kategoriach. Przyjaciel Sfery, Honorowy Obiektyw, Wydarzenie w Obiektywie i Sponsor Sfery. Emocji więc było co niemiara, zarówno podczas „części magicznej”, jak i podczas wręczania nominacji i ogłaszania zwycięzców.

W kategorii „Przyjaciel Sfery” nominowani byli: ks. Ryszard Kokoszka, Jadwiga Musialik, dr Małgorzata Myśliwiec, Tomasz Rzeżucha i klub hokejowy Polonia Bytom. Ostatecznie zwycięzcą został klub z Bytomia. – Cieszę się ze współpracy z telewizją Sfera, że razem propagujemy hokej – mówił na scenie prezes klubu, Marek Stebnicki.

W kategorii „Wydarzenie w Obiektywie” nominacje otrzymały: dożynki w Pyskowicach, uroczystość przyznania Gabrieli Golicz srebrnego krzyża za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów, 63 rocznica powstania wojsk radiotechnicznych w Radzionkowie, megawidowisko „św. Franciszek z Asyżu” oraz promowanie śląskiej mowy w Sejmie. Wygrała śląska mowa w osobie posłanki Danuty Pietraszewskiej. – Ta nagroda do mi nowo moc, by walczyć o to by na tej ziemi ślązok czuł się ślązokiem – "godała" Danuta Pietraszewska, która osobiście odebrała nagrodę.

Wśród „Sponsorów Sfery” nominowani zostali: Beatiful Skin, Cukiernia „Orawskie Ciacho”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle”, Ośrodek Wypoczynkowy „Savana” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Van Gansewinkel Górny Śląsk Sp. z o.o. I właśnie to ostatnie przedsiębiorstwo wygrało w tej kategorii.

„Honorowy Obiektyw” trafił natomiast do Pilchowic, a honory na scenie pełniła wójt gminy, Joanna Kołoczek – Wybierek. – Brakuje mi słów. Przyjmuje to wyróżnienie również w imieniu innych nominowanych – mówiła wyraźnie zaskoczona nagrodzona. W gronie nominowanych na scenie znaleźli się również Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej, Gmina Toszek, Rada Miasta Ruda Śląska i Janusz Szymura.

Galeria

{gallery}5123{/gallery}

KOMENTARZE