Tego wieczoru było wyjątkowo artystycznie. Nie zabrakło bowiem pokazów tańca, występu bębniarzy i wokalistki. Właśnie taki klimat towarzyszył tegorocznym „Obiektywom 2014”. Statuetki wręczono już po raz 11.

Znam wiele telewizji lokalnych w Polsce i żadna z tych telewizji nie organizuje takiej imprezy. Jest to wyjątkowe z tego względu, ale przede wszystkim jest to wyjątkowe dla ekipy Telewizji Sfera ponieważ jest to jedyna okazja, kiedy możemy podziękować wszystkim tym., z którymi na co dzień współpracujemy – podkreślała Izabela Piotrowska – Grosse, wiceprezes zarządu Sfera TV Sp. z o. o. i sekretarz redakcji Telewizji Sfera.

To jednak nie pokazy i występy a wręczenie przez przedstawicieli redakcji nagród było najważniejszym punktem wieczoru. I tu zmiany – zmieniły się bowiem kategorie, a statuetki w każdej kategorii powędrowały nie do jednej a do trzech osób.

Osobowością Obiektywu zostali: Tomasz Parzonka – RZECZNIK PRASOWY Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej, Wojciech Adamski – weterynarz znany z programu „Weterynarz radzi” i Teresa Bryś-Szczygieł – prezes Stowarzyszenia Zielona Ziemia.

Wydarzeniem w Obiektywie okrzyknięto: Otwarcie Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie, Rewitalizację Zamku w Toszku i działania podejmowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Rudzie Śląskiej.

Bardzo się cieszymy, że Państwo doceniacie Centrum Kultury Karolinka i widzą że pracujemy i działamy. Współpraca z Państwem dla nas jest ważna, potrzebna i mam nadzieję, że ona nadal będzie trwała – mówiła po odebraniu nagrody Justyna Konik, dyrektor Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie.

- O tym, że było to zaskoczenie świadczył mój wzruszony głos. Podziękowania należą się jednak Telewizji Sfera w promowaniu dobrych praktyk pedagogicznych we wszystkich rudzkich szkołach w tym w Szkole Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej – podkreślała Grażyna Kukiełka, dyrektor SP nr 4 w Rudzie Śląskiej. - Dzięki temu możemy pokazać miastu, że szkoła dobrze pracuje i są w niej ciekawe inicjatywy – dodała.

Tytuł Partnera w biznesie powędrował do Restauracji-Cukierni Vertigo, BemixMedia i Ryszarda Blicharskiego, właściciela Supermarketu Ania i Łukasz. Ten ostatni złożył specjalną dedykację.

- Dedykowałem moją nagrodę wszystkim handlowcom z Rudy Śląskiej i okolicznych miast zarówno tym małym jak i dużym. Szczególnie zaś tym , którzy pracują na targowiskach czy sprzedających w małych rodzinnych sklepikach i handlują w dużych marketach, które jeszcze nie poddały się konkurencji zachodniej. Ta dedykacja skierowana jest do tych firm, które jeszcze potrafią sprostać tej ogromnej konkurencji – mówił Ryszard Blicharski.

Honorowy Obiektyw otrzymali:Edyta Meisner, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Rudzie Śląskiej, Dorota Stasikowska- Woźniak, założycielka i dyrektor generalna Dress For Success Poland oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W imieniu tego ostatniego statuetkę odebrała Aleksandra Skowronek, wicemarszałek Województwa Śląskiego. W imieniu zarządu Województwa Śląskiego serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Telewizja Sfera od długiego czasu jest naszym przyjacielem. Dzięki niej do mieszkańców naszego Województwa docierają informacje o Śląskiej Pozytywnej Energii. To zaszczyt współpracować z taką telewizją – mówiła ze sceny wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

Dodatkowe podziękowania skierowaliśmy do tych, na których zawsze możemy liczyć organizując rożne imprezy. A są to: Studio Fryzjersko-Kosmetyczne Avangarde, Halina Matuszczyk - Suknie Ślubne i Wizytowe Oliwia i Piekarnia-Cukiernia Jakubiec.

KOMENTARZE