Lata 20., lata 30., - temat przewodni Obiektów Sfery 2010. Tym razem było przedwojennie, a w korytarzach Miejskiego Centrum Kultury czuć było ducha Hanki Ordonówny.

Nagrodę w kategorii „Wydarzenie w obiektywie” odebrał Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska, nagrodzony bowiem został rudzki rynek. Na co dzień kojarzony z policyjnymi przekazami i prawniczą, zagadkową mową asp. szt. Adam Jakubiak, odebrał statuetkę w kategorii „Przyjaciel Sfery”. Dział marketingu, który wręcza statuetkę w kategorii „Sponsor Sfery” w 2010 roku nagrodził firmę Rudpol-Opa. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zdobył wyróżnienie w kategorii „Honorowy Obiektyw”.

Specjalne statuetki otrzymały trzy firmy: Salon Sukien Ślubnych Laura, Studio Urody Princess oraz telewizja Pro Art z Ostrowa Wielkopolskiego.

Po raz pierwszy wręczono także specjalną nagrodę dla „Lokalu z klimatem”. Przez cały listopad na antenie naszej telewizji prezentowaliśmy restauracje, które zdecydowały się wziąć udział w rankingu rudzkich restauracji. Spośród 15 widzowie wybrali ich zdaniem najlepszą. Nagrodę Lokalu z klimatem otrzymał Dom Przyjęć Okolicznościowych „Omega”.

Druga, mniej oficjalna część to występ Kabaretu Młodych Panów.

KOMENTARZE