Właściciele czworonogów pomimo wielu apeli rzadko sprzątają po swoich pupilach. Z takim problemem zmaga się wiele miast w Polsce, ponieważ kiedy nadchodzi wiosna, a wraz z nią pierwsze roztopy, łatwo wdepnąć w niemiłą niespodziankę.

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety nadal spora grupa właścicieli nie sprząta nieczystości po czworonogu, więc psie kupy zalegają praktycznie wszędzie.

Na "psie niespodzianki" w Rudzie Śląskiej można natknąć się na chodnikach, trawnikach przed blokiem oraz w parkach, gdzie często bawią się dzieci.

Andrzej Nowak, rzecznik prasowy rudzkiej Straży Miejskiej nie ukrywa, że na niewiele zdają się apele oraz kampanie społeczne, ponieważ problem nie znika. Obecnie Straż Miejska może karać niesfornych właścicieli psów mandatami w wysokości 100 złotych.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej są zgodni, że właściciele czworonogów powinni sprzątać nieczystości po swoich pupilach.

Dodajmy, że w wielu miejskich instytucjach można bezpłatnie zaopatrzyć się w torebki na psie odchody. Niestety niewiele osób korzysta z tej możliwości, więc wiosną nasze chodniki i trawniki mogą znowu przypominać...pole minowe.

KOMENTARZE