6 stycznia to ustawowo dzień wolny od pracy. Kolejny wolny dzień – to z jednej strony możliwość od odpoczynku. Z drugiej strony kolejne kłopoty. Zamknięte są bowiem sklepy, urzędy, część przychodni.

Zgodnie z decyzją parlamentarzystów z lipca 2010 roku 6 stycznia czyli Święto Trzech Króli to dzień Wolny od pracy. W ten sposób z jednej strony uzyskaliśmy kolejny wolny dzień, z drugie zaś pojawił się kłopot. Kłopot dla tych, którzy np. nie zdążyli zrobić podstawowych zakupów wcześniej. Zgodnie z ustawą, zakupy 6 stycznia, w święto Trzech Króli, zrobimy tylko w sklepach prowadzonych przez ich właścicieli lub takich, gdzie pracownicy pracują na umowę-zlecenie, a nie na umowę o pracę. Dlatego to właściciel zadecyduje, czy sklep w święto otwarty będzie czy nie. On także decyduje o godzinach w jakich ewentualne zakupy zrobić będziemy mogli. Wiadomo że nie będziemy mogli skorzystać z hipermarketów czy mniejszych, lecz sieciowych sklepów.

Wolny dzień mimo wszystko nie oznacza braku pracy dla każdego. Dyżurować muszą farmaceuci, policjanci, lekarze czy strażacy. Przyjmuje oczywiście ostry dyżur. Jednak Ci, którzy będą potrzebowali pomocy lekarza udać się mogą do dwóch przychodni, które 6 stycznia pełnią dyżur świąteczny. Pierwsza dyżuruje w Nowym Bytomiu ul. Niedurnego 50d, kolejna w Bielszowicach przy ulicy Kokota 172.

Przychodnia specjalistyczna SPZOZ
ul. Niedurnego50d Ruda Śląska - Nowy Bytom

Górniczy Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego Fundacji "Unia Bracka"
ul. Kokota 172 Ruda Śląska - Bielszowice

Czynne będą także dwie apteki. Po jednej w Goduli i na Halembie.

Apteka Rodzinna
ul. Pl. Niepodległości 5 Ruda Śląska Godula

Apteka Magiczna
ul. Solidarności 20e Ruda Śląska – Halemba

Jednak by ustrzec się braku chleba, masła czy wody zróbmy zakupy dziś. Tak by jutro unikać nie potrzebnego stresu i nerwowych poszukiwań. A wolny dzień przeznaczyć na odpoczynek i naładowanie akumulatorów.  

KOMENTARZE