Rudzcy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa w minioną środę. Jeden z nich został już aresztowany na okres trzech najbliższych miesięcy. Dożywocie to kara jaka grozi podejrzanym.

Do zabójstwa młodego mieszkańca naszego miasta doszło w środę około godziny 21.20 na terenie kompleksu garaży przy ulicy Norwida w dzielnicy Ruda 1. Osoby najbliższe zabitemu znalazły go i jednocześnie powiadomiły policję. Dyżurny na miejsce zdarzenia skierował załogę pogotowia. Pomimo udzielanej pomocy medycznej 33- latka nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia rozpoczęła pracę ekipa dochodzeniowo śledcza. Jej pracami kierował od początku obecny na miejscu prokurator.

Osobom najbliższym ofierze została udzielona wszechstronna pomoc w tym także psychologiczna ze strony psychologa Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej.

Wykonanie wszystkich niezbędnych czynności przez policjantów na miejscu zdarzenia pozwoliło na ustalenie dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo.

Łukasz W lat 17 i Krzysztof K lat 23 to dwaj bracia mieszkańcy Bytomia. Młodszego z nich funkcjonariusze zatrzymali stosunkowo szybko. Usłyszał zarzut udziału w zabójstwie. Złożył obszerne wyjaśnienia przed prokuratorem, a następnie został aresztowany przez Sąd na okres trzech miesięcy. Prawdopodobnym powodem zabójstwa była zazdrość o dziewczynę zabitego mężczyzny.

Starszy z podejrzanych w obawie przed zatrzymaniem i konsekwencjami usiłował odebrać sobie życie. W chwili obecnej przebywa w szpitalu pod nadzorem policji, gdzie walczy o życie będąc w stanie śpiączki.

Źródło: KMP RUDA ŚLĄSKA

KOMENTARZE