To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników baletu. Już po raz dwunasty na Górnym Śląsku obędzie się Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej.

Już po raz dwunasty szkoła będzie gościć uczniów szkół baletowych w wieku 14 – 19 lat z Polski i zagranicy. Konkurs odbywać się będzie tym razem, w związku z remontem sceny Opery Śląskiej, w dniach 27 – 29.01.2022 roku w Chorzowie w siedzibie Chorzowskiego Centrum Kultury:

27 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się I etap konkursu,

28 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się II etap konkursu,

29 stycznia - w godzinach rannych odbędzie się próba dla wszystkich uczestników Koncertu Finałowego, a wieczorem – Koncert Laureatów z wręczeniem nagród.

Celem tego przedsięwzięcia jest: rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Zadaniem Konkursu jest ocena prezentacji choreograficznych uczniów, wymiana pomysłów
i doświadczeń między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów oraz aktywizacja pracy uczniów.

W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym, z Polski i zagranicy.

KOMENTARZE