Świetochłowicka policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o napaść na 17-latka, który doznał urazu głowy. Z ustaleń śledczych wynika, że w Lipinach doszło po raz kolejny do porachunków kibicowskich dwóch zwaśnionych ze sobą śląskich klubów. Trzech mężczyzn w wieku 18-20 lat trafiło do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi chorzowska prokuratura.

Do zdarzenia doszło w sobotę na placu Słowiańskim w Świętochłowicach. W późnych godzinach wieczornych, oficer dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o starciu pseudokibiców w dzielnicy Lipiny. Na miejsce pilnie skierowany został policyjny patrol. Stróże prawa po przybyciu na plac Słowiański, zastali siedzącego na ławce 17-latka z ranami głowy. Mundurowi niezwłocznie udzieli pomocy przedmedycznej młodemu mieszkańcowi Świętochłowic. Z uwagi na posiadane obrażenia głowy, nastolatek został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że napadła na niego grupa osób z niebezpiecznymi narzędziami. Podjęte czynności przez świętochłowickich śledczych oraz współpracujących z nimi policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz katowickiego oddziału prewencji doprowadziły do zatrzymania 3 osób mających związek ze sprawą. Zatrzymani, to mieszkańcy Świętochłowic w wieku 18 - 20 lat. Stróże prawa zabezpieczyli również różnego rodzaju niebezpieczne narzędzia, którymi mogli posłużyć się sprawcy.  Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

KOMENTARZE