Na wniosek policji oraz prokuratury rudzki sąd zdecydował się aresztować tymczasowo mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło 14 września w jednym z bloków przy ul. Leśnej w Rudzie Śląskiej-Halembie, gdzie znaleziono zwłoki 59-letniego mężczyzny. Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, rudzcy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety z którego wynikało, że nie może ona nawiązać kontaktu ze swoim znajomym. Funkcjonariusze, którzy pojechali do wskazanego mieszkania, znaleźli ciało 59-letniego mężczyzny z ranami kłutymi. Śledczy zgromadzili na miejscu spory materiał dowodowy i rozpoczęli przesłuchiwanie potencjalnych świadków. W toku śledztwa już po czterech dniach natrafili na ślad 42-letniego mężczyzny. Najprawdopodobniej powodem morderstwa były sprawy finansowe.

Zgromadzony materiał dowodowy był na tyle mocny, że rudzki sąd zdecydował się aresztować mężczyznę na trzy miesiące. W czasie przesłuchanie sprawca przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.

 

KOMENTARZE