Siatkarki KPKS Halemba przegrały 1:3 w finale fazy play-off z AZS Częstochowa. Już wcześniej obydwa zespoły zapewniły sobie awans do I Śląskiej Ligi Siatkówki. Już w poniedziałkowym wieczór całe spotkanie będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Sfera.

W sobotnie popołudnie hala MOSiR w Rudzie Śląskiej-Halembie kipiała od emocji. Kibice przed monitorami i telewizorami oglądali emocjonujące 4-setowe zawody, które ostatecznie zakończyły się triumfem Akademiczek z Częstochowy. Już w przedmeczowym wywiadzie trener AZS-u, Mariusz Kowalik nie ukrywał, że jego zespół przyjechał na Górny Śląsk po zwycięstwo. Zespół spod Jasnej Góry wygrał dwie pierwsze partie. W trzeciej nastąpił zryw KPKS-u. Drużyna dowodzona przez Adama Michnę zaczęła grać skuteczniej w ataku i lepiej blokiem.

Czwarty set był już klasyczną wojną nerwów. Częstochowianki zdołały wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, ale rudzianki doprowadziły do remisu 22:22 i miały nawet okazję wyjść na prowadzenie, ale zabrakło im nieco zimnej krwi. Ostatecznie tę partię 25:23 wygrały przyjezdne.

Całą prawie 2-godzinną siatkarką batalię będzie można obejrzeć już w poniedziałkowy wieczór na antenie Telewizji Sfera.

KOMENTARZE