Magdalena Szuba z Rudy Śląskiej drugą osobą w Polsce, która ma szansę na studia na wydziale biznesu rozrywkowego i muzycznego uniwersytetu Berklee w Bostonie. To najlepsza uczelnia muzyczna na świecie. Rudzianka zdobyła stypendium uczelni, jednak do podjęcia nauki potrzebna jest znaczna kwota pieniędzy. W internecie ruszyła zbiórka na ten cel.

– Mamy w mieście wiele utalentowanych osób, które są najlepszymi ambasadorami naszego miasta – mówi prezydent Dziedzic. – Pani Magdalena jest nie tylko wybitnym muzykiem, ma też wyjątkową osobowość, wiedzę i doświadczenie. Takich ludzi na pewno warto promować i wspierać – dodaje.

Magdalena Szuba od urodzenia, czyli od blisko 24 lat, mieszka w Rudzie Śląskiej. Tutaj ukończyła Szkołę Podstawową nr 25 i rudzką Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Średnie wykształcenie muzyczne zdobyła w Katowicach, gdzie również kontynuowała naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Po zdobyciu licencjatu została przyjęta na Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydział Kameralistyki Fortepianowej. Rudzianka posiada też spore doświadczenie zawodowe, bo zaczęła pracować już w wieku 16 lat, m.in. przy organizacji koncertów amerykańskich muzyków jazzowych w Polsce. Swoje umiejętności menedżerskie szlifowała podczas międzynarodowych projektów w Szwecji i Estonii.

Ostatnio Magdalena Szuba pomyślnie przeszła szczególnie trudny proces rekrutacyjny na amerykański uniwersytet muzyczny – Berklee College of Music w Bostonie. To najlepsza i największa na świecie szkoła tego typu, wyróżniana przez magazyny Forbes i Billboard. Uczniami są najbardziej utalentowane osoby z całego świata, a ukończyli ją m.in. Quincy Jones, Dianah Krall, Chaka Khan czy Grażyna Auguścik. Placówka ma 27 wydziałów i oferuje ponad 430 kierunków studiów. Od kliku lat posiada również oddział w Walencji (Hiszpania), gdzie rudzianka ma szansę studiować na kierunku Global Entertainment and Music Business. - W Berklee będę uczyć się od takich znanych osobistości, jak Yvette Noel Schure, publicystka i „prawa ręka” Beyoncé oraz Scooter Braun, który jest menedżerem Ariany Grande i Justina Biebera – mówi. Swoje studia chce wykorzystać pomagając w przyszłości polskim muzykom.

KOMENTARZE